Інформацію Родченкова про допінг у РФ підтвердив головний слідчий ВАДА

Зараз Родченков живе у США
Фото: ЕРА (архів)

Головний слідчий Всесвітнього антидопінгового агентства Гюнтер Юнгер зазначив, що дані екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова підтверджують підозри про приховування інформації про вживання допінгу російськими спортсменами з 2012-го до 2015 року.

Дані про вживання допінгу російськими спортсменами, передані Всесвітньому антидопінговому агентству (ВАДА) екс-главою Московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим, – справжні. Про це німецькому телеканалу WDR повідомив головний слідчий ВАДА Гюнтер Юнгер.

Він зазначив, що підтверджено підозри про приховування інформації про вживання допінгу російськими спортсменами з 2012-го до 2015 року.

За словами Юнгера, слідство триває. Пріоритетними при цьому будуть зимові види спорту, щоб спортсмени, які в них виступають, якщо їх викриють у вживанні допінгу, не змогли взяти участь в Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані.

Головний слідчий ВАДА припускає, що дискваліфікувати можуть ще низку російських спортсменів.

Родченков, який зараз живе у США, у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які було взято в російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Відомо, що Родченкова напередодні Олімпіади в Сочі заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив зіпсувати допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко. Але в цьому було відмовлено.

Басманний суд Москви 21 вересня 2017 року заочно заарештував Родченкова у справі про зловживання посадовими повноваженнями. Його оголосили в міжнародний розшук.

8 листопада Слідчий комітет Росії порушив нову кримінальну справу проти Родченкова й колишнього начальника відділу допінг-контролю Тимофія Соболевського за підозрою в перешкоджанні попереднього розслідування.

У листопаді 2015 року ВАДА опублікувало доповідь, у якій звинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті зазначали, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" у роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.

Через допінг-скандал збірну Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російської збірної в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.

14 вересня 2017 року 16 країн – членів Інституту національних антидопінгових організацій закликали Міжнародний олімпійський комітет усунути делегацію Росії від участі у зимових Олімпійських іграх у 2018 році в Пхьончхані. 18 вересня до вимоги приєдналися ще 12 країн. До кінця вересня таких країн стало 37.