Ізраїль скоротив участь у Раді з прав людини ООН
Ізраїльські дипломати заявили, що держава скоротила свою участь у Раді з прав людини ООН для того, щоб вирівняти свою позицію з позицією Сполучених Штатів Америки, які вийшли з ради раніше.
Дипломати Ізраїлю тимчасово скоротили свою участь у Раді ООН із прав людини після того, як з неї вийшли США. Про це повідомляє Assosiated Press.
На умовах анонімності представники Ізраїлю повідомили, що держава скоротила свою участь у раді, щоб вирівняти свою позицію з позицією США.
Такий крок не є остаточним рішенням і може змінитися, зазначив співрозмовник агентства.
Ізраїль не є членом ради, але бере участь у її роботі як спостерігач.
19 червня державний секретар Майк Помпео і Гейлі оголосили про вихід США з РПЛ. Остання зазначила, що до ради входять представники держав із репресивними режимами, однак водночас організація дозволяє собі критикувати політику Ізраїлю щодо Палестини і традиційно займає антиізраїльську позицію.
"Ми робимо цей крок, оскільки наші зобов'язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної і корисливої організації, яка знущається над правами людини", – пояснила Гейлі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив жаль щодо дій Вашингтона.
Постійне представництво РФ в ООН назвало позицію США "цинічною". Також Росія висунула свою кандидатуру на виборах до складу РПЛ на 2021–2023 роки.
За словами спікера Європейської служби зовнішніх зв'язків Майї Косьянчич, США можуть втратити свій статус "чемпіона з боротьби за демократію на світовій арені".
Рада з прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого до останнього часу входило 47 держав, відповідальних за захист прав людини в усьому світі. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом.