ЄС створить санкційний механізм на кшталт "акта Магнітського" – Боррель

Боррель назвав санкційний механізм "всеосяжним"
Фото: ЕРА

Служба Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки найближчим часом розпочне роботу з розроблення санкційного механізму, аналогічного так званому акту Магнітського, який діє у США та низці інших країн, заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Європейський союз створить санкційний механізм у сфері прав людини, аналогічний "акту Магнітського", який діє у США та низці інших країн.

Про це на пресконференції 9 грудня заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, відео його виступу оприлюднила у Twitter Європейська служба зовнішніх дій.

"Ми погодилися розпочати підготовчу роботу щодо всеосяжного санкційного режиму для реагування на серйозні порушення прав людини, який стане еквівалентом у ЄС так званому акту Магнітського у США", – заявив Боррель.

Як повідомляє "Радио Свобода", Боррель сказав, що керівництво Євросоюзу одноголосно схвалило ідею.

Найближчим часом служба ЄС із закордонних справ і політики безпеки розпочне роботу із розроблення цього механізму, додав він.

У вересні 2018 року юридична комісія Парламентської асамблеї Ради Європи підготувала проєкт резолюції, у якій членів Ради Європи закликають ухвалити закони, названі на честь юриста компанії Hermitage Capital Сергія Магнітського, який помер 2009 року у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років. Такі документи вже ухвалено у СШАКанадіЕстоніїЛатвії та Литві.

Палата громад парламенту Британії 1 травня 2019 року ухвалила в останньому читанні закон про санкції та включила в нього "поправку Магнітського". Ініціатива дасть уряду Британії можливість відмовляти у візах особам, обвинуваченим у грубих порушеннях прав людини та корупції. Документ ще має узгодити Палата лордів і затвердити королева Єлизавета II. Британія введе в дію закон про санкції з "поправкою Магнітського" після виходу зі складу Європейського союзу, говорив у серпні міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб.

Згідно з аналогічним законом, ухваленим у США, президент країни може вводити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони причетні до грубих порушень прав людини й корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд у США і заморожування активів.