Керівник "Единой России" вирушив молитися на Афон напередодні розриву РПЦ зі Вселенським патріархатом – ЗМІ
На канонічну територію Вселенського патріархату Афон секретар генради "Единой России" Андрій Турчак вирушив на тиждень, а його заступник Євген Ревенко для поїздки на Святу гору взяв відпустку за свій рахунок на 16-те і 17 жовтня, зауважують джерела "Дождя".
Секретар генеральної ради партії "Единая Россия" Андрій Турчак і його заступник, депутат Держдуми РФ Євген Ревенко перебували на горі Афон у той час, коли Синод Російської православної церкви (РПЦ) ухвалював рішення про розрив зі Вселенським патріархатом. Про це з посиланням на джерела в партії повідомив телеканал "Дождь".
На канонічну територію Вселенського патріархату, якою є Афон, Турчак вирушив на тиждень, а Ревенко взяв відпустку за свій рахунок на 16-те і 17 жовтня.
Про те, що 14 жовтня Турчак перебував на Афоні, свідчить геолокація його повідомлення в Instagram, у якому він привітав православних із церковним святом Покрови.
"Дождь" звертає увагу, що у РПЦ ще 15 жовтня повідомили росіян, що вони не зможуть молитися і причащатися на Афоні.
16 жовтня священик РПЦ Павло Островський зазначив, що молитися на Афоні росіянам можна, але вони не зможуть причащатися.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату, а також оголосив, що розпочинає надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом відбудеться об'єднавчий собор українських православних церков – Київського патріархату, Московського патріархату та автокефальної православної церкви, на якому оберуть предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має отримати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться в листопаді.
Патріарх Філарет вважає, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.
15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні брало участь двоє представників УПЦ МП – митрополит Київський і всієї України митрополит Онуфрій та Запорізький і Мелітопольський Лука.
Під євхаристійним спілкуванням у православ'ї мають на увазі принцип єдності між автокефальними православними церквами у Вселенській православній церкві. Це означає неможливість спільного служіння й участі в таїнствах для священиків і мирян Російської православної церкви та Вселенського патріархату.
На Афоні, який також називають Святою горою, розташовані 20 православних монастирів. Вони самокеровані й наразі в юрисдикції Константинопольського патріархату. Це одне з головних святих місць для православних, об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.