Митрополит УПЦ МП Драбинко: Напевно, тепер ми є кліриками Константинопольської церкви

Міркування Драбинка про кліриків Константинопольського патріархату у його Facebook названо теорією
Фото: Олександр Драбинко / Facebook

Оскільки Київську митрополію повернули під юрисдикцію Вселенського патріархату, Українську православну церкву Московського патріархату слід називати Російською православною церквою в Україні, уважає митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

Після скасування рішення 1686 року про передання української православної церкви в управління Московському патріархату на території України відновлено митрополію Константинопольського патріархату. Про це "Громадському" повідомив 15 жовтня митрополит Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Олександр (Драбинко).

"Синод Вселенської патріархії нещодавно скасував передання Київської митрополії Московському патріархату, акт 1686 року, і з цих пір ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату, і всі ми, власне кажучи, якщо прийнято таке рішення і підписано документ, напевно, є із цього моменту кліриками Константинопольської церкви", – сказав він.

Через це, на думку митрополита, УПЦ МП доведеться змінювати назву на Російську православну церкву в Україні.

"У цьому я не бачу абсолютно ніякої загрози. Є Російська зарубіжна церква, котра існує, і ніхто їй не заважає", – уважає Драбинко.

16 жовтня на його сторінці у Facebook з'явилося роз'яснення, що мова йде про "теоретичну відповідь" та "міркування на тему".

Так Драбинко прокоментував заголовки деяких ЗМІ "Митрополит УПЦ МП оголосив про свій перехід у Константинопольський патріархат". "Поки що ніхто нікого нікуди не запрошував",  написав він.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату, а також оголосив, що розпочинає надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом пройде об'єднавчий собор українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, на якому оберуть предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має одержати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться в листопаді.

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет повідомив, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.

15 жовтня Синод Російської православної церкви ухвалив рішення про повне розірвання євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні брало участь двоє представників УПЦ МП – митрополит Київський і всієї України Онуфрій та митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Під євхаристійним спілкуванням у православ'ї мають на увазі принцип єдності між автокефальними православними церквами у Вселенській православній церкві. Це означає неможливість спільного служіння й участі в таїнствах для священиків і мирян Російської православної церкви та Вселенського патріархату.