Кім Чен Ин планує "завдавати ударів" по тих, хто хоче поставити КНДР "на коліна" санкціями
За словами лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, долю КНДР визначать упевненість у собі й незалежна економіка.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив на засіданні керівної Трудової партії, що країні потрібно розвивати економіку і завдавати ударів по тих, хто має намір поставити КНДР на коліна за допомогою санкцій, повідомляє 11 квітня ЦТАК.
"Ми повинні послідовно нести прапор соціалістичної економіки, яка розвивається, і завдавати ударів по тих, хто помилково вважає, що може поставити нас на коліна санкціями", – заявив Кім Чен Ин.
Він додав, що долю КНДР визначать упевненість у собі й незалежна економіка.
Як зазначає Yonhap, із такою заявою лідер КНДР виступив перед зустріччю президента США Дональда Трампа і його південнокорейського колеги Мун Чже Іна у Вашингтоні. 11 квітня сторони мають обговорити ядерне питання КНДР.
12 червня 2018 року Трамп і Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч віч-на-віч на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся цього ж дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто згоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.
Джерела The New York Times повідомили, що американська сторона не погодилася зняти із КНДР санкції, які, на думку Вашингтона, могли призвести до продовження збагачення урану в таємному ядерному центрі поблизу Пхеньяна.
Заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі 15 березня зазначила, що Кім Чен Ин може зупинити подальші переговори зі США щодо денуклеаризації. Чиновниця заявила, що Пхеньян не має наміру йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживатимуть заходів, співмірних ухваленим КНДР рішенням – 15-місячному мораторію на запуск і випробування ракет.