Компанія Дерипаски через американські санкції консервує свій завод у Карелії
Надвоїцький алюмінієвий завод, що входить у компанію "Русал" Олега Дерипаски, протягом чотирьох місяців, які минули після введення санкцій США, працює винятково у збиток.
Компанія "Русал" російського мільярдера Олега Дерипаски в серпні почне консервацію електролізних потужностей Надвоїцького алюмінієвого заводу в Карелії. Про це представник компанії 6 серпня повідомив РБК.
За інформацією "Русалу", завод уже протягом чотирьох місяців працює тільки на склад, генеруючи значні збитки.
Після введення у квітні санкцій США підприємство втратило ринки збуту і стабільні постачання сировини.
"Продукція заводу виявилася незатребуваною, оскільки виробництво було повністю орієнтоване на американський ринок", – повідомили в "Русалі".
Компанія має намір працевлаштувати працівників Надвоїцького заводу як у Карелії, так і на підприємствах "Русалу" в інших регіонах.
Завод, розташований за 200 км від Петрозаводська, випускав приблизно 1 тис. т алюмінію на місяць. Персонал налічував приблизно 350 осіб.
6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. До списку, окрім власника "Русалу" Дерипаски, потрапило вісім пов'язаних із ним підприємств.
Обмежувальні заходи вплинули на всю бізнес-імперію мільярдера, оскільки вона має глобальне охоплення і співпрацює з великими транснаціональними корпораціями.
Дерипаска заявив, що причини для занесення його до санкційного списку США є "безпідставними, смішними й абсурдними".
27 квітня бізнесмен скоротив свою частку у групі En+, яка володіє пакетом акцій компанії "Русал". 18 травня він покинув раду директорів En+ і самого "Русалу". Такі дії були частиною плану з виходу з-під американських обмежувальних заходів.
20 липня міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що російська компанія звернулася до його відомства з проханням прибрати її із санкційного списку. Однак 2 серпня стало відомо, що Дерипаска вважав неприйнятними умови, які мінфін США висунув для зняття санкцій із російського виробника.