"Русал" попередив інвесторів про негативний вплив санкцій
У "Русале" радять інвесторам бути "особливо обережними", працюючи з цінними паперами компанії, у зв'язку із впливом американських санкцій.
Компанія "Русал" підтвердила прогноз про високу ймовірність негативного впливу американських санкцій. Повідомлення компанії 21 травня оприлюднили на сайті Гонконгської фондової біржі.
"Поки компанія проводить подальшу оцінку впливу санкцій OFAC (управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США. – "ГОРДОН") на групу, компанія знову підтверджує прогноз про високу ймовірність несприятливого матеріального впливу для бізнесу та перспектив групи", – ідеться в повідомленні.
"Русал" радить інвесторам бути "особливо обережними", працюючи з цінними паперами компанії.
6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що до таких заходів удалися для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
9 квітня "Русал" попередив про ризик технічних дефолтів через санкції США. Тоді акції компанії впали на 41,8%.
23 квітня в мінфіні США зауважили, що Вашингтон може зняти обмежувальні заходи з "Русала" і її дочірніх структур, якщо російський бізнесмен Олег Дерипаска продасть контрольний пакет акцій.
1 травня міністерство фінансів США на місяць продовжило строк, протягом якого інвестори повинні позбутися акцій російських компаній En+, "Русал" і ГАЗ, що потрапили під санкції. Група En+ належить Дерипасці. Вона володіє 48% акцій "Русала". ГАЗ є "дочкою" промислової групи "Базовый элемент", що потрапила під санкції, вона належить Дерипасці.
У травні рада директорів En+ прийняла відставку Дерипаски з керівного органу компанії, також стало відомо, що бізнесмен покине раду директорів "Русала", де його замінить незалежний директор En+ Філіп Мелфей.
"Русал" є другим за величиною виробником алюмінію у світі.