Bloomberg і Reuters відключили котирування євробондів компанії "Русал", що потрапила під американські санкції
9 квітня акції компанії "Русал" на Гонконгській фондовій біржі впали на 50,43%.
Агентства Bloomberg і Reuters припинили виставляти котирування євробондів компанії "Русал", 48,13% акцій якої належить конгломерату En+ російського бізнесмена Олега Дерипаски, повідомляє РБК.
У терміналі на сайті агентства Bloomberg зазначено, що компанія наразі під санкціями.
РБК зазначає, що у "Русала" є три випуски євробондів на загальну суму $1,6 млрд із погашенням у 2022–2023 роках.
Reuters повідомляє, що 9 квітня акції компанії на Гонконгській фондовій біржі впали на 50,43%. На Московській біржі вони впали на 26,9%.
На сторінці "Русала" у Facebook повідомляють, що менеджмент компанії працює над мінімізацією можливих ризиків.
"Складно, але ми прорвемося", – ідеться в повідомленні.
Під нові санкції США потрапив і сам Дерипаска, і частина його бізнесу, зокрема група "Базовый элемент", група En+, компанія "Русал", корпорація "Русские машины", група ГАЗ.
Reuters зазначає, що рішення Вашингтона занести Дерипаску до санкційного списку позначиться на компаніях по всьому світу, оскільки його бізнес-імперія має глобальне охоплення і співпрацює з великими транснаціональними корпораціями.
Сьогодні "Русал" попередив про ризик технічних дефолтів через санкції США.
9 квітня на торгах у Росії впав курс рубля щодо долара і євро. На Московській біржі впали акції компаній із санкційного списку, а також металургійних компаній і банків.
"Русал" є одним з найбільших у світі виробників алюмінію. За даними компанії, більше ніж 10% прибутку вона отримує від експорту у США. "Русалу" належать активи в Італії, Ірландії, Швеції, Нігерії, Гаяні, Гвінеї, а також частка в австралійському QAL, найбільшому у світі глиноземному заводі.
6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що таких заходів ужито для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
Згідно із законом CAATSA, мінфін США у співпраці з Державним департаментом у січні 2018 року надав Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників президента РФ Володимира Путіна, усіх членів уряду РФ, зокрема прем'єра Дмитра Медведєва, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
Путін тоді заявляв, що Росія не відповідатиме на "недружній акт".