"Русал" попередив про ризик технічних дефолтів через санкції США, акції компанії впали на 41,8%
Санкції США з великою часткою ймовірності можуть дуже несприятливо вплинути на бізнес і перспективи "Русала", заявили в компанії.
Компанія "Русал", 48,13% акцій якої належить конгломерату En+ російського бізнесмена Олега Дерипаски, попередила про ризик технічних дефолтів через санкції США. Повідомлення опублікували на Гонконгській фондовій біржі 9 квітня.
"Компанія оцінює, що санкції OFAC (управління з контролю за іноземними активами мінфіну США. – "ГОРДОН") можуть призвести до технічних дефолтів за визначеними кредитними зобов'язаннями групи, і наразі компанія оцінює ймовірний вплив таких технічних дефолтів на фінансове становище групи. Нині компанія дотримується всіх кредитних і фінансових зобов'язань (зокрема зобов'язання щодо погашення боргу). Компанія має намір продовжити виконання своїх зобов'язань відповідно до правових і нормативних вимог", – заявили в "Русале".
Зазначають, що звіт компанії за 2017 рік може з'явитися пізніше, ніж зазвичай.
У "Русале" заявили, що, згідно з первинною оцінкою, санкції США з великою часткою ймовірності можуть дуже несприятливо вплинути на бізнес і перспективи групи.
Reuters повідомляє, що 9 квітня акції компанії на Гонконгській фондовій біржі впали на 41,8% через занесення її до санкційного списку.
РБК пише, що після падіння вартості акцій ринкова капіталізація "Русала" становила 42,3 млрд гонконгських доларів ($5,39 млрд). Із п'ятниці падіння капіталізації становило $3,6 млрд.
Під нові санкції США потрапив і сам Дерипаска, і частина його бізнесу, зокрема група "Базовый элемент", група En+, компанія "Русал", корпорація "Русские машины", група ГАЗ.
Reuters зазначає, що рішення Вашингтона занести Дерипаску до санкційного списку позначиться на компаніях по всьому світу, оскільки його бізнес-імперія має глобальне охоплення і співпрацює з великими транснаціональними корпораціями.
"Русал" є одним із найбільших виробників алюмінію. За даними компанії, понад 10% прибутку вона отримує від експорту до США. "Русалу" належать активи в Італії, Ірландії, Швеції, Нігерії, Гаяні, Гвінеї, а також частка в австралійському QAL, найбільшому у світі глиноземному заводі.
6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що таких заходів ужито для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
29 січня 2018 року міністерство фінансів США у співпраці з Державним департаментом надало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників Путіна, усіх членів уряду РФ, включно з прем'єром Дмитром Медведєвим, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
Путін тоді заявляв, що Росія не відповідатиме на "недружній акт".