Компанія з Китаю може викупити частку "Роснефти" – ЗМІ

Китайська "Хуасінь" може викупити частку "Роснефти" в роздрібному бізнесі
Фото: ЕРА

Із липня 2017 року відбулося дві зустрічі між головою китайської енергетичної компанії "Хуасінь" Є Цзяньміном і главою "Роснефти" Ігорем Сєчіним, на яких обговорювали продаж частки російської нафтової корпорації, пише Reuters. До купівлі китайська сторона має намір вивчити юридичні наслідки, пов'язані з антиросійськими санкціями США.

Китайська енергетична компанія "Хуасінь" (CEFC) веде переговори про придбання частки в "Роснефти", повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

У переговорах про продаж частки російської нафтової корпорації беруть участь топ-менеджери обох компаній, із липня 2017 року відбулося дві зустрічі між головою CEFC Є Цзяньміном і главою "Роснефти" Ігорем Сєчіним.

Джерело, наближене до "Роснефти", розповіло, що CEFC може викупити частку російської компанії в роздрібному бізнесі, який складається більш ніж із 3 тис. автозаправних станцій, 150 нафтосховищ і понад 1 тис. бензовозів.

Доступ до запасів "Роснефти" та її переробних потужностей допоможе CEFC стати великим міжнародним торговцем і конкурентом великих трейдерів, зазначає агентство. "Хуасінь" агресивно розширюється, компанія з 2015 року наймає працівників державних енергетичних компаній і купує активи за кордоном.

Представник CEFC у відповідь на запитання агентства про переговори з "Роснефтью" нагадав, що дві компанії 2 серпня підписали угоду про співпрацю, яка передбачає взаємодію в багатьох напрямах. Однак представник китайської компанії не став коментувати, чи обговорювали питання про купівлю частки в "Роснефти".

За даними Reuters, до купівлі китайська сторона має намір вивчити можливі юридичні наслідки, пов'язані з антиросійськими санкціями, ухваленими США.

Як розповів РБК прес-секретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв, компанія розглядає всі можливі варіанти співпраці з різними зацікавленими компаніями в Китаї. Він також зазначив, що в компанії "багато китайських партнерів" і "велика кількість переговорів".

За даними джерела російського агентства, операцію "Роснефти" із CEFC обговорюють, але вона "має складну конфігурацію, яка поки до кінця не визначена".

Компанія "Роснефть" за перші шість місяців 2017 року збільшила свій борг на тлі погіршення всіх головних фінансових показників. Чистий прибуток найбільшої нафтової компанії Росії за півріччя впав на 20% – до 80 млрд рублів (приблизно $1,33 млрд).

За підсумками 2016 року загальна сума боргів "Роснефти" становила 3,585 трлн рублів (понад $61,74 млрд).

Борг "Роснефти" росте практично без зупинок весь час існування компанії. За останні 13 років він збільшився у 34 рази.