Конгрес закликає Трампа вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності – Politico

Конгрес закликає Трампа вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності – Politico
Вихід із договору ініціюють республіканці Конгресу
Фото: ЕРА

Група американських конгресменів-республіканців виступила із пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності через те, що його не дотримується Росія. В адміністрації президента США від такого кроку застерігають, повідомляє Politico.

Представники республіканців у Конгресі США надіслали президенту Дональду Трампу пропозицію про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, про це повідомляє Politico.

За словами Майка Роджерса, який очолює ключову контрольну групу ядерної зброї, "безвідповідально" продовжувати дотримуватися договору, коли один з учасників давно його не дотримується.

Водночас у Пентагоні, Державному департаменті й Раді національної безпеки застерігають ініціаторів виходу із договору, який, на думку багатьох членів адміністрації США, може "спровокувати повномасштабну гонку озброєнь".

Видання The New York Times у середині лютого 2017 року повідомило, що, незважаючи на протести з боку американських посадових осіб, Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети і порушила Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, який підписали 1987 року і який поклав край холодній війні.

Президент Трамп заявив про готовність обговорити питання розгортання Росією крилатих ракет із президентом РФ Володимиром Путіним.

8 грудня 1987 року у Вашингтоні (США) президент СРСР Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали безстроковий Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Учасники договору зобов'язалися не виробляти, не випробовувати і не розгортати балістичних та крилатих ракет наземного базування середньої (від 1 тис. км до 5,5 тис. км) та малої (від 0,5 тис. км до 1 тис. км) дальності.