"Ви не знали про тисячі людей, яких убив Путін?" Маккейн пригрозив заблокувати кандидатуру міністра оборони

Маккейн порадив кандидату на посаду заступника міністра оборони не сумніватися щодо надання летальної зброї Україні
Фото: ЕРА

Американський сенатор Джон Маккейн на слуханнях у Сенаті був незадоволений кандидатом на посаду заступника міністра Патріком Шанаганом, який не був обізнаний щодо агресії президента Росії Путіна в Україні.

Сенатор Джон Маккейн на засіданні комітету із збройних сил пригрозив заблокувати кандидатуру Патріка Шанагана, висунуту президентом Дональдом Трампом на посаду заступника міністра оборони. Про перебіг слухань повідомляє видання The Hill.

Маккейна не задовольнили письмові відповіді Шанагана про те, як США мають реагувати на російську агресію в Україні. Зокрема, відповідь кандидата на запитання про надання українській армії летальної оборонної зброї.

Шанаган заявив, що планує розглянути питання надання летального оборонного озброєння після затвердження на посаді, оскільки треба розібратися в питанні, а він не володіє доступом до секретних документів.

"Недобрий початок. Недобрий початок. Не робіть цього знову, пане Шанагане, тому що я не винесу вашого імені на голосування в цьому комітеті", – зазначив сенатор.

Маккейн підкреслив, що Шанаган був керівником однієї із п'яти найбільших корпорацій (кандидат був одним із директорів американської оборонної корпорації Boeing), які отримують 90% оборонного бюджету США.

"Ви відповіли, що маєте розглянути це питання. Це незадовільна відповідь. Пане Шанагане, ви, можливо, хотіли б скоротити чи внести зміни у свою заяву?" – звернувся він до кандидата.

Шанаган відповів, що підтримує надання летальної зброї Україні.

Маккейн сказав, що "радий це чути", і порадив Шанагану не сумніватися щодо цієї теми в майбутньому.

"Мене турбує, що після всіх цих років ви сказали, що маєте розглянути це питання. Чи ви не знали про це питання? Чи ви не знали про дії комітету Сенату з питань збройних сил? Чи ви не знали про тисячі людей, убитих (президентом Російської Федерації."ГОРДОН") Володимиром Путіним? Або ви пропустили все це, виконуючи свої обов'язки в одній із головних оборонних корпорацій цієї країни?" – підкреслив він.

29 травня 2017 року Маккейн в інтерв'ю ABC News заявив, що Путін – "головна й найважливіша загроза", а не ІДІЛ.

Україна з початку військової агресії Росії навесні 2014 року веде переговори із західними країнами про постачання летальної зброї. Наразі США постачають Києву тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) і сприяють у підготовці українських військових.

8 грудня 2016 року Сенат США більшістю голосів затвердив бюджет США на 2017 рік, який передбачає $350 млн допомоги Україні в оборонній сфері. Колишній американський президент Барак Обама підписав цей документ.

21 травня 2017 року американська газета The Wall Street Journal, посилаючись на джерела, писала, що адміністрація Дональда Трампа має намір відмовити Україні в безоплатній військовій допомозі.

16 червня голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив сподівання, що Білий дім ухвалить рішення про надання летальної зброї Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin до кінця 2017 року.