"Лаборатория Касперского" спростувала інформацію Bloomberg про спільний проект із ФСБ

У "Лаборатории Касперского" кажуть, що ніколи не отримували запитів від уряду Росії на створення або участь в анти-DDoS-проекті
Фото: itnewsafrica.com

У відповідь на повідомлення агентства Bloomberg про те, що "Лаборатория Касперского" розробила для Федеральної служби безпеки РФ систему, здатну відбивати кібератаки й визначати місце розташування хакерів, в компанії заявили, що ні в кого з її керівництва немає й не було "недоречних зв'язків" із жодним урядом.

У російській "Лаборатории Касперского" спростували інформацію агентства Bloomberg про спільний проект із Федеральною службою безпеки (ФСБ). Про це йдеться у прес-релізі компанії, який потрапив у розпорядження телеканала "Дождь".

У заяві зазначено, що ні в "Лаборатории Касперского", ні в кого-небудь із її керівництва немає й не було "недоречних зв'язків" із жодним урядом.

"Компанія регулярно проводить зустрічі з представниками урядів і правоохоронних органів різних країн з єдиною метою – для боротьби з кіберзлочинністю", – ідеться в повідомленні.

На думку керівництва компанії, Bloomberg або неправильно витлумачив факти із внутрішнього листування, або свідомо спотворив їх.

У "Лаборатории Касперского" заявили, що ніколи не отримували запитів від уряду Росії на створення чи участь в анти-DDoS-проекті, а "ФСБ не є й ніколи не була клієнтом Kaspersky DDoS Protection".

11 липня агентство Bloomberg написало, що "Лаборатория Касперского" розробила для ФСБ систему, яка була здатна відбивати кібератаки й визначати місце розташування хакерів.

"Лаборатория Касперского" – міжнародна група компаній із центральним офісом у Москві, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення.

У 2015 році агентство Bloomberg повідомило, що засновник компанії "Лаборатория Касперского" Євген Касперський працював у ФСБ

16 вересня 2015 року компанія потрапила під санкції, уведені Києвом за агресію РФ проти України.

У квітні 2017 року топ-менеджер "Лаборатории Касперского" Руслан Стоянов написав із СІЗО, що російська влада вербує кібершахраїв для виконання державних завдань, надаючи їм захист від уваги спецслужб в обмін на їхні послуги.