Лідери країн ЄС досягли угоди в питанні біженців
Лідери країн Євросоюзу домовилися посилити зовнішній прикордонний контроль і збільшити фінансування для Туреччини, Марокко та країн Північної Африки, які приймають біженців.
Уночі 29 червня лідери країн Європейського союзу на саміті у Брюсселі досягли угоди щодо питань міграції. Про це у Twitter повідомив президент Європейської ради Дональд Туск.
Переговори почалися о 16.00 за Києвом 28 червня. Фінальну угоду блокувала Італія, наполягаючи, що інші країни повинні врахувати її вимоги щодо питань міграції.
Згідно з досягнутою угодою, текст якої опубліковано на сайті ЄС, нові центри для біженців можуть створити у країнах ЄС на "добровільній основі". Ці центри розміщуватимуть мігрантів, поки влада буде з'ясовувати, чи дійсно вони є біженцями. Тих, хто не підпадає під цю категорію, повернуть на батьківщину.
Лідери країн ЄС домовилися посилити зовнішній прикордонний контроль і збільшити фінансування для Туреччини, Марокко та країн Північної Африки, які приймають біженців.
В угоді йдеться, що необхідно активізувати зусилля щодо "запобігання розвитку нових морських або наземних маршрутів" у Європу.
Під час переговорів лідери країн ЄС також погодили висновки з питань "безпеки та оборони, робочих місць, зростання і конкурентоспроможності, інновацій та цифрових технологій".
Гостра міграційна криза у Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході та в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів.
За даними Міжнародної організації з міграції, у 2016 році на континент перебралося 390,4 тис. мігрантів (загинуло або пропало безвісти – 5143), у 2017-му – 186,8 тис. (3116).
Від початку 2018 року до Європи прибуло 54 352 мігранти, загинуло або пропало безвісти – 972.