Лойко про захисників Серебренникова: Просто написати та підписати нікчемного листа легше і не витратно

Лойко: Та чого мені вам, геніям, підказувати?
Фото: Dmitry Raimov / Facebook

Уплинути на справу російського режисера Кирила Серебренникова діячі культури можуть скасуванням вистав, концертів та зйомок, закриттям театрів і зняттям своїх фільмів та вистав із програм різних фестивалів, уважає російський письменник і військовий фотожурналіст Сергій Лойко.

У представників мистецтва є ефективніші способи вплинути на ситуацію з російським режисером Кирилом Серебренниковим, "ніж підписання колективних чолобитних царю-батюшці". Про це у Facebook заявив російський письменник і військовий фотожурналіст Сергій Лойко.

"Ви, режисери, актори, ведучі радіо і телебачення, можете, наприклад, оголосити колективний страйк: скасувати свої спектаклі, концерти, зйомки, закрити театри на знак протесту, призупинити свої радіо- і телепрограми, зняти свої фільми і спектаклі з програм різних фестивалів", – пише він.

За словами фотожурналіста, це "не обов'язково робити постійно і назавжди".

"Можна влаштувати день тиші або тиждень. Не обов'язково піднімати на протестні акції всіх членів творчих колективів. Досить зіркам (Хаматовій, Миронову та іншим) не вийти на сцену, скасувати гастролі, припинити зйомки, не з'явитися в радіоефірі", – уважає він.

Лойко розповів, що в нещодавньому минулому на знак протесту проти прояву державної цензури щодо однієї з публікацій газети виходили з порожніми сторінками.

"Згоден, із газетами зараз таке не пройде. Тільки з туалетним папером у їхніх редакціях. Та чого мені вам, геніям, підказувати? Ви і так усе знаєте. Просто написати та підписати нікчемного листа легше. І не витратно", – заявив він.

Головне управління з розслідування особливо важливих справ Слідчого комітету Росії затримало Серебренникова в ніч на 22 серпня. Його обвинувачують в організації розкрадання не менше ніж 68 млн руб. (приблизно $1,15 млн), виділених у 2011–2014 роках на реалізацію проекту "Платформа".

За словами режисера, обвинувачення проти нього абсурдні, тому що проект "Платформа" було реалізовано саме за ті гроші, які виділила держава.

У травні 2017 року в Слідкомі РФ повідомили, що керівництво "Седьмой студии" підозрюють у розкраданні приблизно 200 млн руб. ($3,5 млн) у період із 2011-го до 2014 року. У квартирі Серебренникова провели обшуки. Режисер після цього заявив, що він "шокований і здивований". 23 серпня Басманний суд Москви відправив Серебренникова під домашній арешт.