Мосміськсуд повернув генералу ФСБ Феоктистову $2 млн, витрачені на хабар екс-міністру Улюкаєву
Московський міський суд визнав законним рішення Замоскворецького суду Москви, який у червні постановив повернути генералу ФСБ Олегу Феоктистову $2 млн готівкою у межах справи екс-глави мінекономрозвитку РФ Олексія Улюкаєва.
Московський міський суд дозволив колишньому керівнику служби безпеки "Роснефти", генералу ФСБ Олегу Феоктистову отримати назад $2 млн, зібрані ним на хабар колишньому міністру економічного розвитку РФ Олексію Улюкаєву, повідомляє 24 вересня "Русская служба ВВС".
Мосміськсуд на засіданні, дати якого не уточнюють, визнав законним рішення Замоскворецького суду Москви від 29 червня. Тепер воно набуло чинності і стало обов'язковим для виконання.
Представники екс-глави мінекономрозвитку РФ просили не повертати грошей генералу, оскільки під час процесу не з'ясували, звідки той їх узяв. Сам Улюкаєв виступив на засіданні суду через відеозв'язок, Феоктистов у суд не прийшов.
Генерал особисто звернувся до суду з проханням повернути гроші після того, як Улюкаєва засудили до восьми років колонії суворого режиму і гроші перестали вважати речовим доказом.
За словами джерела видання в Мосміськсуді, представниця Феоктистова заявила, що гроші належали генералу на основі договору позики, хоча раніше про наявність такого договору ні держобвинувачі у справі Улюкаєва, ні сам Феоктистов не говорили.
На етапі слідства генерал заявляв, що позичив гроші у "приватного інвестора", пов'язаного з "Роснефтью", і один раз назвав його ім'я – Валерій Михайлов. Серед керівництва "Роснефти" людей із таким ім'ям немає, пише видання. Єдиний Валерій Михайлов, безпосередньо пов'язаний із "Роснефтью", працював у дочірній "РН-сервіс". Сам він заявив, що не знайомий із Феоктистовим, а таких грошей ніколи не мав.
Видання пише, що Феоктистова вважають одним із найвпливовіших генералів ФСБ, із 2004 року він був заступником начальника ФСБ й очолював 6-ту службу управління власної безпеки відомства, що відповідає за оперативний супровід кримінальних справ. Точних даних, де зараз працює Феоктистов, немає.
15 листопада 2016 року у Слідчому комітеті РФ заявили про затримання Улюкаєва. За даними російських слідчих, чиновник отримав від глави "Роснефти" Ігоря Сєчина $2 млн за надання позитивної оцінки, завдяки чому "Роснефть" змогла придбати державний пакет акцій "Башнефти".
Улюкаєв відмовився визнати провину. Під час судового засідання він заявив про провокацію хабара з боку ФСБ РФ. За словами екс-міністра, Сєчин незадовго до зустрічі обіцяв пригостити його дуже смачним вином, тому він подумав, що йому дають напій.
Обвинувачення просило для Улюкаєва 10 років колонії суворого режиму. 16 грудня 2017 року суд дав Улюкаєву вісім років колонії суворого режиму. Він має провести в ув'язненні сім років, оскільки один рік провів під домашнім арештом, поки тривав розгляд справи.
Захист Улюкаєва подавав апеляцію на вирок. Московський міський суд 12 квітня задовольнив її лише частково, скасувавши заборону протягом восьми років після звільнення обіймати державні посади.