Небоженко: Нова форма знущання США над Путіним – публічно пообіцяти зустріч із Трампом, а потім відмовитися
Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що зустріч президента США Дональда Трампа з главою Росії Володимиром Путіним скасували через відмову Кремля погоджуватися з американським планом щодо миротворців.
Відмова президента США Дональда Трампа зустрічатися з главою РФ Володимиром Путіним є гострим моментом у російсько-американських відносинах. Таку думку висловив політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко у Facebook.
"Нова форма знущання США над президентом Путіним – публічно пообіцяти зустрітися у В'єтнамі на саміті АТЕС із президентом Трампом, а потім, на очах в усього світу, в останній момент відмовитися. Навіть у часи протистояння СРСР і США такого не було", – наголосив він.
Політолог зазначив, що це свідчить про зростання морально-політичного тиску американців на Путіна та їхнє невдоволення тим, що Кремль не йде на умови США щодо Сирії та України.
"Прямо перед запланованою й анонсованою зустріччю двох "великих президентів"... американці опублікували в ЗМІ деталі свого плану про розміщення 20 тис. миротворців ОБСЄ в окупованих районах Донбасу... Це не випадковий збіг. КНДР, Сирія і Україна – це "блакитні фішки" сьогоднішньої запеклої геополітичної боротьби за панування над світом. Президент Путін мав дати свою непряму згоду на ці дії США в Україні. Але він так і не наважився", – написав він.
На думку Небоженка, наступний хід має зробити Кремль.
"Трамп в останній момент скасував урочисту зустріч із Путіним на саміті в Данангу, обмежившись своїм знаменитим міцним рукостисканням на офіційному фото. Тепер "гарячий м'яч" у руках Путіна, і до нового року йому потрібно зробити хід у відповідь", – підсумував він.
5 листопада Трамп заявив, що очікує на зустріч із Путіним у межах свого турне по країнах Азії. Президент США планував поговорити про КНДР, Сирію та Україну. Речник Кремля Дмитро Пєсков зазначав, що "є багато тем, які могли б обговорити Путін і Трамп".
9 листопада офіційний представник Держдепартаменту Гізер Ноєрт заявляла, що Путін і Трамп під час зустрічі на полях саміту у В'єтнамі можуть обговорити створення нових зон деескалації в Сирії.
Помічник президента Росії Юрій Ушаков сказав журналістам, що зустріч може відбутися 10 листопада. Проте 10 листопада спікер адміністрації президента США Сара Сандерс повідомила, що зустрічі не буде, оскільки сталося нестикування у розкладі. Вона не відкидає того, що в кулуарах саміту може пройти неформальна зустріч двох президентів.
10 листопада глави США і Росії зустрілися і коротко поспілкувалися на саміті АТЕС. Вони стояли поруч під час церемонії фотографування у національних костюмах. Коли Трамп підійшов, глави держав обмінялися рукостисканнями і кількома фразами. Після цього американський президент поплескав Путіна рукою по спині.
Під час саміту АТЕС у В'єтнамі окремих переговорів Путіна з Трампом не було. Але Путін заявив, що політики встигли поспілкуватися на полях саміту. Зокрема, президенти погодили спільну заяву лідерів двох країн щодо Сирії.