ООН зарахувала Росію до країн, які "заслуговують на осуд"
У країнах, які згадано в доповіді, влада перешкоджає організаціям і правозахисникам співпрацювати з ООН, зокрема обмежуючи їх фінансування, особливо від іноземних донорів, ідеться в доповіді організації.
ООН 12 вересня опублікувала список із 38 країн, які "заслуговують на осуд" через порушення прав людини. Про це повідомляє прес-служба організації.
У доповіді генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша йдеться про країни, які залякують людей, котрі співпрацюють з ООН, або застосовують до них репресії, а також правозахисників.
"Випадки репресій та залякування, докладно описані в цьому звіті та його двох додатках, є верхівкою айсберга", – зауважили в ООН.
У країнах, які згадано в доповіді, влада перешкоджає організаціям співпрацювати з ООН, зокрема обмежуючи їх фінансування, особливо від іноземних донорів.
У доповіді зазначають, що уряди часто обвинувачують правозахисників у тероризмі, співробітництві з іноземними організаціями чи завданні шкоди репутації держави або національної безпеки.
До списку країн, у яких сталися нові випадки порушення прав людини, увійшли Бахрейн, Камерун, Китай, Колумбія, Куба, Демократична Республіка Конго, Джибуті, Єгипет, Гватемала, Гаяна, Гондурас, Угорщина, Індія, Ізраїль, Киргизстан, Мальдіви, Малі, Марокко, М'янма, Філіппіни, Російська Федерація, Руанда, Саудівська Аравія, Південний Судан, Таїланд, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Туркменістан і Венесуела.
Країни, у яких вже було зафіксовано конкретні приклади порушення прав людини, і вони тривають: Алжир, Бахрейн, Бурунді, Китай, Єгипет, Індія, Іран, Ірак, Японія, Мексика, Марокко, М'янма, Пакистан, Руанда, Саудівська Аравія, Таїланд, Об'єднані Арабські Емірати, Узбекистан і Венесуела.