Папа римський закликав до діалогу і стриманості на тлі конфлікту між Іраном і США
Папа римський Франциск стежить за розвитком конфлікту на Близькому Сході і молиться про мир.
Під час недільної молитви у Ватикані 5 січня папа римський Франциск закликав усі сторони конфлікту підтримувати діалог і стриманість. Хоча він прямо не назвав Іран і США, йшлося, імовірно, про напруженість між цими країнами, пише Reuters.
Понтифік зазначив, що війна принесе тільки смерть і руйнування.
В інтерв'ю "Радіо Ватикану" диппредставник папи римського в Ірані Лео Боккарді зазначив, що понтифік стежить за розвитком подій і молиться про мир.
За його словами, конфлікт між Іраном і США викликає занепокоєння у Ватикану.
У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку, внаслідок якого загинув командир іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касем Сулеймані. Разом із ним загинув заступник командувача Сил народної мобілізації Іраку (які підтримують Іран) Абу Махді аль-Мухандіс.
У Пентагоні заявили, що ліквідацію Сулеймані здійснили за вказівкою президента США Дональда Трампа. США вважають КВІР терористичною організацією, а Сулеймані – причетним до атак на американське посольство і військові бази США в Іраку. 5 січня тіло Сулеймані доправили в Іран, в аеропорту його зустрічали тисячі людей.
В Ірані пригрозили США "суворою помстою" за смерть генерала Сулеймані.
Президент США заявив, що "смерть невинних людей була хворобливою пристрастю Сулеймані". "Ми діяли, щоб зупинити війну. Ми не робили дій, щоб розпочати війну", – сказав Трамп.
Він зазначив, що Сполучені Штати завдадуть удару по 52 цілях в Ірані, якщо Тегеран атакує США.
5 січня стало відомо, що коаліція на чолі з американцями припинила операцію "Непохитна рішучість" проти ІДІЛ в Іраку, а НАТО тимчасово зупинив навчальну місію.
У МЗС Іраку вбивство Сулеймані назвали порушенням суверенітету, а парламент проголосував за виведення іноземних військ із країни.
Німеччина ініціює зустріч міністрів закордонних справ країн – членів ЄС для обговорення безпеки Іраку.