Парламент Канади не проголосував за визнання депортації кримських татар геноцидом
Депутат українського походження Борис Вжесневський спробував винести текст резолюції про визнання геноцидом депортації кримських татар у 1944 році, але питання зняли з голосування після протестів опозиції.
17 травня парламент Канади не зміг проголосувати за резолюцію про визнання актом геноциду депортації кримських татар радянською владою у 1944 році, повідомив "Укрінформ".
Депутат українського походження Борис Вжесневський запропонував винести на голосування відповідну резолюцію, однак спікер зняв питання з голосування після протестів опозиції. Для ухвалення резолюції парламенту Канади потрібна одностайна згода його членів.
"18 травня 1944 року кримськотатарський Sürgünlik (депортація – "ГОРДОН") був розпочатий радянським диктатором Йосипом Сталіним, аби етнічно очистити Крим від 200 тис. татар, позбавивши їх майна, запхавши в залізничні вагони для худоби та перемістивши на 4 тис. кілометрів у степи Центральної Азії", – ішлося в тексті документа.
Після засідання Вжесневський пообіцяв зробити все, щоб повторно винести резолюцію на голосування до закінчення чинної сесії парламенту в середині червня.
У сесійній залі канадського парламенту були присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, які перед цим розповіли про ситуацію з дотриманням прав людини в окупованому Криму членам парламентського комітету із закордонних справ.
У 1944 році радянська влада депортувала із Криму сотні тисяч кримських татар. Більшу частину з них було виселено до Узбекистану. Повертатися у Крим кримські татари почали після 1990 року.
У листопаді 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом.
У 2017 році Всесвітній конгрес кримських татар надіслав звернення до урядів різних країн із закликом визнати депортацію геноцидом.