Під час акції "жовтих жилетів" у Франції у Twitter активізувалися сотні прокремлівських акаунтів – Bloomberg
Серед 600 акаунтів у Twitter, які, за даними Альянсу забезпечення демократії Фонду Маршалла, пропагують погляди Кремля, головним хештегом є #giletsjaunes – "жовті жилети".
До висвітлення протестів "жовтих жилетів" у Франції долучилися сотні прокремлівських фейкових Twitter-акаунтів. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg від 8 грудня.
Альянс забезпечення демократії Фонду Маршалла, який фіксує проросійську діяльність у мережі, зазначає, що серед 600 акаунтів у Twitter, що "пропагують погляди Кремля", головним хештегом є #giletsjaunes ("жовті жилети").
Bloomberg підкреслює, що ці акаунти раніше не писали про Францію, а приділяли увагу ситуації у США або Великобританії.
Аналітик альянсу із соціальних мереж у Вашингтоні Брет Шафер розповів Bloomberg, що французькі протести "були на вершині чи майже на вершині" обговорення у прокремлівських акаунтах як мінімум тиждень.
На думку Шафера, це переконлива ознака того, що є "зацікавленість у посиленні конфлікту" для аудиторії за межами Франції.
Основна тема постів у Twitter – правоохоронні органи Франції нібито на межі заколоту. За словами експерта, "це твердження схоже на інші кампанії з дезінформації, підтримувані Кремлем, які намагалися викликати недовіру до західних урядів".
Bloomberg пише, що значна частина матеріалів у Twitter надходить із російських державних засобів масової інформації, зокрема новинного сайта Sputnik, телеканала Russia Today та агентства відеоновин Ruptly, що належить RT.
Російські ЗМІ повідомляють упродовж останніх днів, що французькі поліцейські нібито більше не підтримують уряд президента Франції Еммануеля Макрона, зазначає Bloomberg.
Sputnik і Russia Today поки не відповіли Bloomberg на запит щодо коментарів.
У зв'язку з рішенням уряду Франції підвищити з 2019 року податок на дизельне пальне і бензин у Франції в середині листопада почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону довколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "жовті жилети", оскільки мітингувальники одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли у заворушення. Мітингувальники кидали каміння, зводили барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести не припинилися.
У Службі безпеки України заявили, що за спинами мирних демонстрантів у Франції діяли радикали, яких підтримує РФ.
За даними на 8 грудня, правоохоронці затримали 1723 демонстрантів, які беруть участь в акції протестів "жовтих жилетів". За час протестів постраждало понад 100 осіб.