Президент Європарламенту вирішив самоізолюватися вдома після поїздки в Італію. Учора він був на роботі

9 березня Сассолі ухвалив рішення скоротити сесію Європарламенту через поширення коронавірусної інфекції
Фото: EPA

Президент Європейського парламенту Давид-Марія Сассолі повідомив, що у вихідні відвідував Італію, де зафіксовано найбільшу кількість інфікованих коронавірусом у Європі, тому найближчі два тижні працюватиме вдома. Учора Сассолі брав участь у засіданні Європарламенту у Брюсселі.

Президент Європейського парламенту Давид-Марія Сассолі після поїздки в Італію, де фіксують спалах коронавірусної інфекції COVID-19, вирішив самоізолюватися у Брюсселі. Про це йдеться в його заяві, яку 10 березня опублікували на сайті Європарламенту.

"Після того як я побував в Італії в минулі вихідні, я вирішив дотримуватися рекомендованих заходів і, згідно із протоколами, протягом 14 днів виконувати функції президента зі свого дому у Брюсселі. COVID-19 зобов'язує всіх бути відповідальними та обережними", – зазначив Сассолі.

9 березня, як зазначає телеканал N1, Сассолі був на роботі в Європарламенті.

Минулого тижня він вирішив перенести пленарні засідання Європарламенту зі Страсбурга (Франція) у Брюссель (Бельгія). Своє рішення він обґрунтував рекомендаціями медичної служби парламенту "через форс-мажорні обставини", пов'язані з поширенням коронавірусу.

Але 9 травня він повідомив, що сесія парламенту, яку було заплановано на 9–12 березня, триватиме лише один день – 10 березня, повідомила пресслужба Європарламенту.

За даними видання The Parliament Magazine, із вимогою змінити розклад сесії до Сассолі зверталися депутати Європарламенту з різних країн. Як з'ясувало видання, під питанням і проведення наступної сесії, яка має розпочатися 30 березня, обговорюють питання дистанційного голосування, але поки для цього немає технічних можливостей.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані, де проживає 11 млн осіб.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого в організації не відкинули, що вірус може призвести до пандемії.

Станом на 9 березня, за даними ВООЗ, кількість інфікованих коронавірусом у світі зросла до 109 578, 3809 осіб померли. Найбільша кількість хворих – 80 904 – у Китаї, там померло 3123 людини.

В Італії, за даними влади на 10 березня, зафіксовано 7985 заражених коронавірусом, 463 людини померли. Це найвищі показники інфікування в Європі.