Пучдемон готовий визнати "інший вид відносин" Каталонії з Іспанією, окрім незалежності
Колишній глава каталонського уряду Карлес Пучдемон заявив, що завжди виступав "за єдність".
Колишній президент женералітату (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон допускає різні шляхи виходу регіону із кризи. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt.
Пучдемон упевнений, що якби іспанський уряд не позбавив Каталонії статусу автономії, кризу можна було б вирішити "без радикальних заходів".
Він сказав, що готовий визнати "інший вид відносин" Каталонії з Іспанією, окрім незалежності регіону, та допустив "альтернативний розвиток подій".
Пучдемон водночас додав, що завжди виступав "за єдність".
Влада Каталонії заявляла, що 1 жовтня на референдумі відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%. Під час сутичок із силами правопорядку, які заблокували частину виборчих дільниць, постраждало 893 людини.
27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.
28 жовтня Мадрид позбавив Каталонію автономії і взяв на себе відповідальність за управління регіоном.
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив, що парламент Каталонії розпущено, нові вибори призначено на 21 грудня. Також він позбавив повноважень уряд Каталонії і його главу Пучдемона.
Главою Каталонії влада Іспанії призначила заступника глави уряду країни Сорайю Саенс де Сантамарію.
Пучдемон 28 жовтня сказав, що не згідний із рішенням влади Мадрида відправити його у відставку, і закликав до "демократичної опозиції". Він виїхав до Бельгії, де заявив, що в іспанського суду немає підстав для обвинувачень членів його кабінету в спробі перевороту, і додав, що буде залишатися в Брюсселі доти, доки не дістане гарантії "чесного судового процесу".
2 листопада Національний суд Іспанії ухвалив узяти під варту вісьмох членів відстороненого уряду Каталонії. Пучдемон на слухання в Мадрид не прибув. Суд Іспанії підписав ордер на арешт його, а також чотирьох його соратників.
5 листопада Пучдемон і четверо його соратників здалися бельгійській поліції. Суд заборонив їм покидати Бельгію і зобов'язав їх інформувати владу про своє місцезнаходження. Однак 6 листопада їх відпустили.