Путін готується до "вербування" Трампа – Касьянов
Російський опозиціонер Михайло Касьянов уважає, що президент Росії Володимир Путін на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом спробує розколоти трансатлантичну єдність.
Президент Росії Володимир Путін буде прагнути створити в очах президента США Дональда Трампа образ "доброго, відкритого хлопця", переконати співрозмовника у своїй відвертості і заслужити його довіру. Таку думку висловив голова Партії народної свободи (ПАРНАС), російський опозиціонер Михайло Касьянов у Facebook.
"Путін готується до "вербування" Трампа", – написав він.
Політик зазначив, що в Кремлі наполегливо анонсують зустріч Путіна з Трампом на полях саміту G20 у Гамбурзі і роблять особливий акцент на тому, що главам держав потрібно "познайомитися один з одним".
"Путін буде захоплено розповідати Трампу про "антиконституційний переворот" у Києві, про "злих і брутальних" українців, які постійно порушують Мінські домовленості і нападають на "волелюбних ополченців". Він буде вражати співрозмовника знанням усіх деталей і подробиць того, що відбувається. Фактично, довгоочікувану зустріч Путін спробує використовувати для своєрідного "вербування" американського лідера", – підкреслив він.
На думку Касьянова, Путін обов'язково розповість Трампу свою "улюблену, придуману ним самим історію" про обіцянки заходу не розширювати НАТО на Схід і спробує розколоти трансатлантичну єдність, пропонуючи удвох вирішувати всі питання міжнародної безпеки. Він додав, що під час обговорення ситуації в Сирії діалог президентів неминуче торкнеться глави Сирії Башара Асада.
"Путін буде всіляко захищати його легітимність, даючи зрозуміти, що Асад для нього – це просто "Сталінград", що зупиняє подальший наступ "арабської весни" і зміну глав держав революційним шляхом. А увійти в міжнародну антитерористичну коаліцію, як це було на початку 2000-х, Путін просто відмовиться", – розповів політик.
Опозиціонер додав, що північно-корейська загроза, яка зростає, теж не стане предметом продуктивної взаємодії, оскільки жодних аргументів на захист лідера КНДР Кім Чен Ина у російського керівництва немає.
"Загалом очікувати від цієї зустрічі якогось конструктиву і, навіть більше, відлиги в російсько-американських відносинах не доводиться. Путін, використовуючи свої професійні навички, промацає Трампа як людину, визначить його слабкі сторони, щоб потім пробувати на них грати. Але навіть якщо Путін зачарує Трампа, він ніколи не зможе прихилити до себе американський істеблішмент, і зокрема Конгрес, який позбавляє господаря Білого дому, хто б ним не був, можливостей проведення непередбачуваної, нерозважливої політики", – підсумував він.
Трамп і Путін тричі спілкувалися телефоном (14 листопада 2016 року, 28 січня і 2 травня 2017-го), однак ще не зустрічалися.
6 липня джерело в російській делегації розповіло ТАСС, що зустріч президентів РФ і США розпочнеться 7 липня приблизно о 17.00 і пройде в приміщенні, відведеному американській делегації.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон, глава МЗС РФ Сергій Лавров і двоє перекладачів будуть присутні на першій зустрічі Трампа і Путіна. Як очікують, президенти обговорять ситуацію в Сирії та Україні, а також питання стратегічної стабільності.