Путін особисто давав гарантії владі Німеччини, що турбіни Siemens не потраплять до Криму

За даними німецького видання, Путін не дотримав слова, яке дав компанії Siemens
Фото: ЕРА

За даними джерела німецького видання WirtschaftsWoche, компанія Siemens повірила обіцянці президента РФ Володимира Путіна, яку той дав на зустрічі з міністром економіки і енергетики Німеччини Зігмаром Габріелем.

Під час зустрічі в Москві з міністром економіки й енергетики Німеччини Зігмаром Габріелем у вересні 2016 року президент Росії Володимир Путін особисто пообіцяв, що чотири газові турбіни компанії Siemens не будуть використовувати в Криму.

Про це з посиланням на інформоване джерело повідомило німецьке видання WirtschaftsWoche.

Співбесідник видання зазначив, що на зустрічі також був присутній посол Німеччини в Москві Рюдігер фон Фріча. Німецька влада після зустрічі з Путіним проінформувала Siemens про обіцянку російського лідера, і в компанії поклалися на його слово.

Представник німецького міністерства економіки й енергетики відмовився коментувати зміст закритих переговорів. У Siemens також не захотіли підтвердити або спростувати цю інформацію.

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції в цьому місті.

6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.

10 липня в Siemens зазначили, що дві з чотирьох доставлених у Росію газових турбін було переміщено до Криму проти волі виробника. 12 липня Reuters повідомило про постачання в Крим ще двох турбін, схожих на ті, які виробляє Siemens. У німецькому концерні цю інформацію спростували.

Компанія Siemens подала до суду позови у справі про постачання газових турбін в Крим. Вона також заявила, що ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачання обладнання для парогазових електростанцій у зв'язку з незаконним переміщенням в Крим чотирьох газотурбінних установок.

Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року. Однак будівництво було призупинено у зв'язку з тим, що Росія самостійно не виробляє газових турбін великої потужності.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології та матеріали для енергетичного сектору Криму.