Ректор соціального держуніверситету РФ: Підвищення пенсійного віку – це великий плюс. Жінки хочуть працювати
Ректор Російського державного соціального університету Наталія Починок заявила, що на пенсіонерів не вистачить нафтових доходів, і запропонувала скеровувати молодь працювати на Далекий Схід.
Жінкам у Росії вигідне підвищення пенсійного віку. Про це заявила в ефірі федерального телеканала "Россия 1" ректор Російського державного соціального університету Наталія Починок.
"Я спілкуюся з жінками, яким 55, 56, 53 роки. Жінками, у яких не те що онуки, а діти ще 10–15 років, тому що дійсно жінка стала жити по-іншому і працювати. І для них підвищення пенсійного віку – це великий плюс, бо вони хочуть працювати", – заявила Починок.
Вона пояснила, що жінкам, які "підходять до пенсійного віку", роботодавець пропонує перейти на іншу посаду.
"Це культура. Ми повинні не жахати людей, а говорити, що підвищення пенсійного віку – це обов'язкова умова. Жодних нафтових доходів не вистачить, повірте, щоб забезпечити стійку систему", – підкреслила ректор.
Починок додала, що люди, які втратять роботу в Москві, "страшенно потрібні на Далекому Сході".
"Створення робочих місць потрібно переорієнтувати на молодь. І створення спеціальних умов для молодих сімей із погляду переселення, надання житла, спеціальних пільг із погляду материнства. У нас немає людей похилого віку. Жінка до 55 років – вона не стара", – підсумувала вона.
Вік виходу на пенсію в Росії не змінювали з часів СРСР, він становить для чоловіків 60 років, для жінок – 55.
Із 1 січня 2019 року російський уряд планує підвищити пенсійний вік до 63 років для жінок і 65 років для чоловіків і ввести перехідний період цього підвищення – до 2028 року для чоловіків і до 2034 року для жінок.
Згідно з Глобальним пенсійним індексом, станом на 2017 рік РФ була однією з найгірших країн світу для пенсіонерів.
Наталія Починок перебувала у шлюбі з міністром праці і соціального розвитку Олександром Починком. Має двох синів, народжених у США. Має дві вищі освіти – економічну та юридичну. У 2001 році вона захистила кандидатську дисертацію за темою "Податки в механізмі стимулювання іноземних інвестицій в Росії". У 2015 році її було обрано ректором РДСУ.
Із квітня 2016 року – член Громадської палати Москви.