РФ і Білорусь погодили приблизно 90% програми інтеграції двох країн – російський міністр
До зустрічі прем'єр-міністрів Росії та Білорусі Дмитра Медведєва і Сергія Румаса 21 червня підготують два документи – дорожню карту дій з інтеграції двох країн та "якийсь концептуальний документ, який описуватиме принципи, на базі яких рух буде відбуватися", заявив міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін.
Росія і Білорусь погодили приблизно 90% програми поглибленої інтеграції двох країн. Про це заявив журналістам 15 червня міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін за підсумками зустрічі з міністром економіки Білорусі Дмитром Крутим у Москві, пише ТАСС.
Він заявив, що подальше обговорення продовжиться 21 червня в Мінську на зустрічі прем'єр-міністрів країн Дмитра Медведєва і Сергія Румаса. За його словами, до цієї зустрічі підготують два документи – дорожню карту дій з інтеграції та "якийсь концептуальний документ, який описуватиме принципи, на базі яких рух буде відбуватися".
Орєшкін сказав, що в погодженні документів сторони "рухаються до 100-відсоткової позначки".
За словами міністра, основними питаннями інтеграції є регулювання у промисловій сфері, зокрема паливно-енергетичній, і в сільському господарстві.
Орєшкін сказав, що про терміни інтеграції можна буде говорити після зустрічі прем'єрів, але, за його словами, "про десятиліття не йдеться".
Крутий за підсумками цієї зустрічі заявив, що оновлену програму поглиблення інтеграції в межах Союзної держави Росії та Білорусі, яку планують представити прем'єр-міністрам, буде розраховано на період до 2022–2023 років.
Союзна держава – наддержавність Росії та Білорусі з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором. Її створили 2 квітня 1997 року президент Росії Борис Єльцин і президент Білорусі Олександр Лукашенко. Вона передбачає максимальне об'єднання двох країн аж до м'якого варіанта федерації. Активна інтеграція тривала до моменту приходу в Росії до влади Володимира Путіна 2001 року, невдовзі через різні стратегічні завдання держав інтеграційні процеси практично завмерли, проте 2011 року на тлі потепління відносин Мінська та Москви проект Союзної держави знову взяли до виконання.
Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що Лукашенко на переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на загальну символіку і єдину валюту. 10 січня 2019 року Лукашенко назвав розмови про можливе об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха.
15 лютого після зустрічі з президентом Росії у Сочі президент Білорусі на конференції заявив, що суверенітет країни для нього – "святе". Водночас він зазначив, що з Путіним він готовий об'єднуватися, але невідомо, чи хочуть росіяни і білоруси.
22 лютого під час відвідування Військової академії в Мінську Лукашенко закликав не вірити і не читати заяв про можливу втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня Медведєв заявив, що Білорусь отримала від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.