Росія може заморозити свою участь у ЄСПЛ – ЗМІ
Якщо Росії не повернуть права висловлювати свою позицію під час виборів суддів Європейського суду з прав людини, вона припинить виплати і заморозить своє членство, повідомляють "Известия".
Росія може заморозити свою участь у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) і скоротити внески в організацію. Про це повідомляє газета "Известия" з посиланням на кілька високопоставлених джерел у Державній думі.
"У Раді Європи (РЄ) склалася парадоксальна ситуація: ЄСПЛ може ухвалювати рішення стосовно Росії, а Москва, зі свого боку, упливати на роботу органу можливості не має. Якщо Росії не повернуть права висловлювати свою позицію під час виборів суддів ЄСПЛ, то вона припинить виплати і заморозить своє членство", – повідомив виданню співрозмовник.
За його словами, сума, на яку планують знизити загальний обсяг виплат у Раду Європи, становитиме $7–10 млн, – це сума, яку призначено саме для роботи ЄСПЛ.
Видання пише, що інформацію вже підтвердили в комітеті з міжнародних справ Ради Федерації. Очікують, що остаточне рішення ухвалять 27 жовтня.
"Якщо Росія не бере участі в процедурі вибору суддів, то чому ми маємо виконувати рішення ЄСПЛ? Багато хто не помічає, але саме цей чинник був основним, коли ухвалювали рішення про заморожування внесків для Парламентської асамблеї Ради Європи. РЄ має зняти всі дискримінаційні вимоги, особливо заборони щодо Росії, які є в ЄСПЛ. Інакше не бачу підстав для продовження роботи в цьому судовому органі", – зазначив співрозмовник "Известий".
Окрім того, заступник голови комітету з міжнародних справ Ради Федерації Володимир Джабар у коментарі виданню заявив, що ставлення ЄСПЛ до Росії "дискримінаційне і порушує права суверенної держави".
"Якщо тенденційне ставлення до Росії збережеться, то ми заморозимо виплати і покинемо ЄСПЛ. І в цьому немає нічого страшного. Ми до середини 1990-х років не брали участі в роботі інститутів РЄ і жили цілком нормально", – додав він.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня.
На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.
Протягом 2016 року і дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.
У вересні віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році.
11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію 2186, у якій ідеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів. Ця резолюція може допомогти повернути в зал засідань російську делегацію. Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено.
20 жовтня генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд прибув до Москви, де під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим обговорював питання участі Росії в роботі всіх органів Ради Європи.
Загальний внесок РФ у ПАРЄ, комітет міністрів, Конгрес місцевих і регіональних влад, а також Європейський суд із прав людини становить майже €40 млн.