Росія оскаржила рішення Арбітражного трибуналу, який стягнув понад $1,3 млрд на користь "Ощадбанку"
На думку міністерства юстиції Росії, українсько-російська угода про заохочення і взаємний захист інвестицій не поширюється на український “Ощадбанк“, тому що раніше він входив до складу “Ощадбанку СРСР“.
Міністерство юстиції оскаржило рішення Арбітражного суду в Парижі, який стягнув із Росії на користь українського державного "Ощадбанку" понад $1,3 млрд компенсації за втрачені після анексії Криму активи. Про це 21 серпня повідомила пресслужба відомства.
На думку російської влади, угода про заохочення і взаємний захист інвестицій, на яку в суді посилалася українська сторона, не поширюється на майно “Ощадбанку“.
“Угода не охоплює інвестицій радянського періоду, захист поширюється лише на ті, які було зроблено після 1 січня 1992 року. Водночас "Ощадбанк" – це колишній український філіал "Ощадбанку СРСР", – заявили в російському мін'юсті, звинувативши Україну в "несумлінній поведінці".
Прохання про перегляд рішення Арбітражного суду РФ подала 19 серпня.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У липні 2015 року "Ощадбанк" надіслав офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам РФ щодо претензій у зв'язку з незаконним користуванням інвестиціями фінустанови в окупованому Криму. У січні 2016 року український банк ініціював арбітражний розгляд. Слухання справи відбулося в березні 2017 року.
У листопаді 2018 року Арбітражний суд у Парижі визнав Росію винною в захопленні активів "Ощадбанку" у Криму і стягнув із РФ $1,3 млрд.