Росія рекордними темпами розпродає доларові активи – Bloomberg
За останні кілька місяців Росія позбулася американських державних облігацій на суму $81 млрд, повідомило агентство Bloomberg.
Центральний банк Росії масово продає облігації американського державного боргу, побоюючись їх майбутньої конфіскації у зв'язку з американськими санкціями. Про це пише 20 липня Bloomberg.
За два місяці Росія продала приблизно 80% наявних у неї облігацій державного боргу США на суму $81 млрд.
Глава Центрального банку Росії з 1995-го до 1998 року Сергій Дубінін пояснив, що у такий спосіб влада РФ хоче уникнути конфіскації активів, імовірність якої зростає кожного дня. Продаж доларових активів почався після того, як США ввели санкції проти найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна у квітні 2018 року.
У Bloomberg зазначили, що Росія скерувала кошти на банківські депозити в усьому світі. Однак у якій валюті їх розміщено, поки невідомо. Згідно зі щомісячною статистикою Центробанку РФ, російський регулятор у квітні-травні 2018 року відкрив депозити в центральних банках інших країн на суму $47 млрд.
Політика Росії частково відповідає заявам президента РФ Володимира Путіна про необхідність "позбутися доларової залежності". Однак Росія продовжує продавати за долари свої енергоресурси, які є найбільшою статтею російського експорту.
"Останнього разу Росія так масово продавала свої доларові активи відразу після анексії Криму у 2014 році. Тоді Центробанк продав $115 млрд американських облігацій, побоюючись санкцій США. Росія знову вклала ці кошти в американські облігації, коли стало зрозуміло, що санкції США будуть набагато м'якшими, ніж очікували у РФ", – пише Bloomberg.
6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопоставлених чиновників, а також низки компаній. Розширення санкційного списку було пов'язане з публікацією "кремлівського списку" на виконання положень закону США "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA).