У Конгрес США внесли законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2"
Росія може використовувати свій новий газопровід як геополітичну зброю, заявив республіканець Джон Баррассо, презентуючи ініціативу про обмежувальні заходи проти "Північного потоку – 2".
Сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Про це 18 липня повідомила прес-служба політика.
Виступаючи в Сенаті, Баррассо заявив, що ініціатива підвищить енергетичну безпеку членів НАТО.
"Ми бачили, як Росія в минулому використала свій природний газ як геополітичну зброю. Вона погрожувала іншим країнам, вона вимагала в них грошей, вона їх залякувала", – підкреслив він.
Сенатор закликав Німеччину відмовитися від трубопроводу і скоротити закупівлі російського газу. Також Баррассо нагадав, що "Північний потік – 2" може позбавити транзиту газу в Україну.
Він також уважає, що США повинні прискорити експорт скрапленого газу в європейські країни.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія – поки ні.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
13 липня глава Білого дому Дональд Трамп назвав російський газопровід "жахливою трагедією". 16 липня після переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі американський лідер заявив, що США доведеться конкурувати з "Північним потоком – 2".