Росія відповіла на санкції США: відібрала американську дипвласність у Москві і вимагає скоротити кількість дипломатів у РФ
У міністерстві закордонних справ РФ ухвалений Конгресом США законопроект про посилення антиросійських санкцій назвали "русофобією" і пригрозили на односторонні дії надалі відповідати "дзеркально".
Міністерство закордонних справ (МЗС) Росії ухвалило низку заходів у відповідь на новий пакет санкцій щодо РФ. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті відомства.
Із 1 серпня російська сторона припиняє використання посольством США в Росії всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві і дачі в Срібному Бору.
Крім того, США запропоновано скоротити кількість американських дипломатів на території РФ, узгодити їхню кількість із кількістю російських дипломатів у США.
"Пропонуємо американській стороні до 1 вересня цього року узгодити кількість дипломатичних і технічних співробітників, що працюють у посольстві США в Москві, у генеральних консульствах у Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці, із точною кількістю російських дипломатів і співробітників технічного персоналу, які перебувають у США. Це означає, що загальну кількість персоналу, зайнятого в американських дипломатичних і консульських установах Російської Федерації, скорочують до 455 осіб", – ідеться в повідомленні.
У російському МЗС підкреслили, що в разі нових односторонніх дій американської влади щодо скорочення кількості російських дипломатів США "за цим послідує дзеркальна відповідь".
"Прикриваючись своєю "винятковістю", США зарозуміло ігнорують позиції та інтереси інших держав", – переконані російські дипломати.
У МЗС стверджують, що "у відомих колах" США закріпилися русофобія і курс на відкриту конфронтацію з Росією.
У грудні 2016 року в межах санкційного пакета проти РФ влада США вилучила дві заміські резиденції російських дипломатів у Нью-Йорку та Меріленді. Крім того, Державний департамент США оголосив персонами нон грата 35 російських дипломатів. У заяві спікера Держдепартаменту Марка Тонера кажуть, що їхні дії "не відповідали дипломатичному або консульському статусу".
У травні 2017 року помічник президента РФ Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що Росія чекає повернення російської власності в США, і пригрозив відповідними заходами.
25 липня Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР. 27 липня нові санкції підтримав Сенат. Далі законопроект повинен надійти на затвердження президента США Дональда Трампа.
Згідно з ініціативою, пропонують скоротити максимальний термін ринкового фінансування російських банків, що потрапили під санкції, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Документ також передбачає, що президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово.
Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше.