Шлосберг: Можна сказати, що путінська система – це Сталін-лайт
Російський політик і правозахисник Лев Шлосберг зазначив, що режим президента РФ Володимира Путіна не можна порівняти за кількістю пролитої крові з режимом Йосипа Сталіна, проте обидва способи правління мають спільні корені.
У Росії президент Володимир Путін реалізувався як політичне явище. Про це в ефірі "Эхо Москвы" заявив російський політик і правозахисник Лев Шлосберг.
"Це колективний Путін. Це не Володимир Володимирович Путін такого-то року народження, з таким-то розміром чобіт і такими відбитками пальців. Це політичне явище, це система. Люди в цій системі діють за тими рефлексами, які в цю систему закладені. Хапальний рефлекс у цієї системи – рефлекс арештів незалежних людей, порушення справ через свідчення під тортурами – це невід'ємна частина цієї системи", – розповів він.
Правозахисник зазначив, що прізвище Путіна стало символом, як до цього – радянського вождя Йосипа Сталіна.
"Сталін – це символічне вже прізвище. Коли кажуть "сталінські репресії", це не тільки тому, що червоний олівець Сталіна пройшовся всіма протоколами Політбюро й конкретними листами, де збільшувалося число страчених без суду і слідства та число засланих до колоній, а й тому, що ця вся система – сталінська система", – пояснив він.
Шлосберг додав, що в Росії побудували "путінську систему".
"Так, можна сказати, що путінська система – це Сталін-лайт. Просто кількість пролитої крові не порівняти із 37-м роком. Але всі генетичні корені цієї системи спільні, до речі, це ленінські корені. Я не втомлююся повторювати, що коли ми говоримо про десталінізацію Росії, озирнімося навколо, подивімося, скільки пам'ятників Леніну, скільки вулиць Леніна, скільки площ Леніна. Нарешті, нікуди не зникла Ленінградська область. І доти, доки не відбудеться повноцінної десовєтизації і – вибачте, це нове слово – "деленінізації", держава не зможе очиститися від цієї більшовицької корости", – підкреслив політик.
На думку Шлосберга, путінська система своїми коренями теж у більшовизмі.
"Це все – більшовики. Це все – спадкоємці Фелікса Едмундовича. Я нещодавно прочитав репліку людини щодо дискусії про те, де стояти пам'ятнику Дзержинському. Адже це для них символ. Річ навіть не в тім, чи повернуть пам'ятник на Луб'янку перед цим будинком, чи де він стоятиме. Це їхня скріпа, це основа їхньої свідомості", – підсумував політик.