Слава Рабінович про санкції за отруєння Скрипалів: Єдине вагоме слово сказала тільки Америка. А ось Британія зійшла з розуму
Персональні санкції ЄС проти чотирьох росіян за напад у Великобританії на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію "просто смішні". Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський фінансист і блогер Слава Рабінович.
Дієво на отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії відреагували тільки США. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив російський фінансист і блогер Слава Рабінович, коментуючи введення Євросоюзом персональних санкцій проти чотирьох росіян за отруєння Скрипалів.
"Під правлінням путінського ОЗУ Росія неодноразово здійснювала терористичні акти в Британії. Згадаймо, наприклад, отруєння [колишнього співробітника ФСБ Олександра] Литвиненка. Через 12 років РФ знову скоїла теракт, застосувавши заборонену хімічну зброю. Причому поставила під загрозу не тільки Скрипалів, але і багатьох навколишніх. США підготували два ешелони санкцій. Після першого Росія мала публічно попросити вибачення, гарантувати, що такого більше не повториться, і пустити спостерігачів на свої об'єкти, де виробляли речовину для хімічної атаки. Москва нічого з цього не зробила, тому піде другий ешелон американських санкцій. Це дієва реакція однієї держави – союзника тієї країни, проти якої було здійснено атаку. Ось це я розумію", – підкреслив Рабінович.
За його словами, Європа знову намагається умиротворити агресора.
"У мене запитання до самої країни – жертви агресії. Британія, по суті, лише вислала російських дипломатів. Персональні санкції проти чотирьох росіян, через багато місяців після нападу на Скрипалів, просто сміховинні. Ці обмеження не зачіпають ні міністра оборони, ні верховного головнокомандувача РФ. Тут можна тільки розвести руками і констатувати, що сита, розпещена і слабка Європа зразка 2019 року знову намагається умиротворити Гітлера. Точно те саме лінива і сита Європа намагалася зробити із цим Гітлером у 1938–1939 роках. Наразі єдине вагоме слово сказала тільки Америка. І подивимося, що буде далі. Адже другий ешелон санкцій США ще в дію не ввели. А це може статися у будь-який момент. Британці ж розчарували. Можу сказати тільки одне: Британіє, ти збожеволіла!" – резюмував Рабінович.
Санкції проти росіян, причетних до отруєння Скрипалів, Рада ЄС затвердила 21 січня. У Кремлі їх назвали безпідставними.
До санкційного списку увійшли офіцери Головного розвідувального управління РФ Анатолій Чепіга та Олександр Мішкін, яких в документі вказано як виконавців нападу, а також начальник ГРУ Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алексєєв.
Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в березні 2018 року в британському Солсбері розробленим у РФ нервово-паралітичним агентом "Новачок". Їм вдалося вижити після замаху.
5 вересня 2018 року в прокуратурі Британії назвали прізвища, під якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали в країну – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.
Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди винятково на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.
У розслідуванні групи Bellingcat і The Insider ідеться, що в скоєнні хіматаки підозрюють офіцерів головного управління Генштабу РФ Анатолія Чепігу та Олександра Мішкіна – це справжні імена "Петрова" і "Боширова".
У грудні 2018 року міністерство фінансів США занесло до санкційного списку 18 росіян, серед яких Чепіга і Мішкін.
6 січня 2019 року The Telegraph повідомила, що влада Великобританії встановила всі обставини замаху на Скрипалів, а також слід, який веде просто до президента Росії Володимира Путіна.