Слуцький заявив, що Росія може відмовитися платити борг за внесками в ПАРЄ
За словами голови комітету Держдуми РФ із міжнародних справ Леоніда Слуцького, Росія повинна сплатити членські внески в Парламентську асамблею Ради Європи за 2019 рік, але не повинна платити за роки відсутності російської делегації в ПАРЄ.
Голова комітету Держдуми РФ із міжнародних справ Леонід Слуцький заявив журналістам 3 липня, що Росія може не платити боргу за членськими внесками в Парламентську асамблею Ради Європи за частину 2017-го і 2018 рік, оскільки тоді російська делегація не брала участі в роботі ПАРЄ, повідомляє "Інтерфакс".
За словами Слуцького, Росія повинна сплатити внесок за 2019 рік, коли делегація РФ повернулася в ПАРЄ, але не повинна платити за роки відсутності.
Він зазначив, що без РФ у ПАРЄ обрали приблизно 70% суддів Європейського суду із прав людини та верховного комісара із прав людини, і Росії потрібно "вельми і вельми обережно ставитися до питань виплати боргів за період відсутності на майданчику ПАРЄ".
Слуцький висловив упевненість, що це питання стане предметом обміну думками на вищому рівні, коли генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич відвідає Росію.
У ніч на 25 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дала змогу Росії повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималося – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту покидають сесію асамблеї.
Заступник глави мінфіну РФ Сергій Сторчак заявив 29 червня, що Росія поки не виплачуватиме заборгованості за членськими внесками в ПАРЄ. Сторчак зазначив, що сторони на політичному рівні обговорили питання і встановили суму платежу, однак це "ще нічого не означає". Росія "ще нікому нічого не винна", оскільки зобов'язання виникають після підписання протоколу, а зараз є тільки політична воля, додав він.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту 2017 року Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявляли, що РФ виплатить Раді Європи борг за внесками, якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".