Співробітник розвідки США, який подав скаргу після розмови Трампа з іноземним лідером, погодився виступити в Конгресі – ЗМІ

З інформатором можуть поспілкуватися конгресмени з комітету з розвідки
Фото: ЕРА

Співробітник американської розвідки, який подавав скаргу після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з іноземним лідером, за даними CNN, погодився свідчити в Конгресі у присутності юриста.

Співробітник американської розвідки, який у серпні оформив офіційну скаргу на ім'я керівництва про обіцянку президента США Дональда Трампа під час його телефонної розмови з іноземним лідером, попередньо дав згоду на зустріч із конгресменами США.

Про це з посиланням на власні дані повідомила 25 вересня CNN.

Телекомпанія зазначає, що інформатор дав згоду на виступ у Конгресі за умови, що під час свідчень дозволять бути його юридичному консультантові.

CNN уточнює, що йдеться про можливу зустріч зі співробітником розвідки представників комітету з питань нагляду за розвідкою.

Сьогодні телекомпанія поінформувала, що текст скарги інформатора розсекречено, його можуть опублікувати вже 26 вересня.

У США спалахнув скандал через липневу телефонну розмову Трампа і Зеленського. The Washington Post і The New York Times писали, що співробітник американської розвідки оформив офіційну скаргу на ім'я керівництва, у якій ішлося про якусь обіцянку, що пролунала з вуст Трампа під час його телефонної розмови з іноземним лідером. Американський президент заявив, що скарга інформатора є вигадкою, за якою стоять політики з Демократичної партії.

ЗМІ стверджують, що йдеться про президента України Володимира Зеленського. Під час розмови з ним американський президент нібито тиснув на нього і просив ініціювати розслідування щодо сина колишнього американського віцепрезидента Джозефа Байдена Гантера, який працював на українську компанію Burisma. Байден-старший є кандидатом на виборах президента США 2020 року від Демократичної партії. Трамп не заперечував, що згадував прізвище Байдена в розмові із Зеленським.

За даними CNN, Трамп просив затримати надання військової допомоги Україні приблизно за тиждень до телефонної розмови із Зеленським.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.

25 вересня на сайті Білого дому опублікували стенограму телефонної розмови Зеленського та Трампа, яка відбулася 25 липня.

У мін'юсті США не знайшли порушень закону в розмові Трампа із Зеленським і відмовилися від подальшого розслідування.

Газета Politico з посиланням на високопосадовця в американській адміністрації 25 вересня писала, що Білий дім надасть Конгресу текст скарги на Трампа до кінця тижня.