Трамп: Я надав Україні протитанкову зброю, а Обама надсилав подушки й покривала
Президент США Дональд Трамп підтвердив, що Сполучені Штати продовжать фінансову підтримку України. Він зауважив, що робить для Києва більше, ніж попередній глава Білого дому.
Президент США Дональд Трамп заявив, що, на відміну від його попередника Барака Обами, він надав Україні летальну зброю. Про це він сказав 25 вересня у Нью-Йорку на брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським. Трансляцію вів у Facebook "Голос Америки".
Трампа запитали, чи продовжуватиме Вашингтон допомагати Києву.
"Ми продовжимо працювати з Україною, але хочемо, щоб інші країни працювали з Україною. Коли я кажу "працювати", я маю на увазі те, щоб залучати гроші для підтримки України. Я надав Україні протитанкову зброю, а Обама надсилав подушки й покривала", – сказав глава Білого дому.
За його словами, проти передання Києву протитанкової зброї виступало "чимало людей", але він це зробив.
"Я також сподіваюся, що ви зможете розв'язати проблеми безпосередньо у відносинах із [президентом РФ Володимиром] Путіним", – заявив Трамп.
Україна від початку воєнної агресії Росії навесні 2014 року вела переговори зі США про постачання летальної зброї. До весни 2018 року Вашингтон надсилав у Київ тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) та допомагав у підготовці українських військових.
1 березня 2018 року, уже за президента Трампа, Державний департамент США ухвалив рішення про продаж Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.
Конгрес США затвердив черговий пакет допомоги Україні на 2019 рік за лінією Пентагону обсягом $250 млн 18 червня. Пакет безпекової допомоги передбачає надання Україні нелетальних і летальних видів оборонного озброєння, з окремим акцентом на підтримку Військово-морських сил Збройних сил України.
Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.
12 вересня адміністрація президента розблокувала надання Україні військової допомоги.
19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення військової допомоги Україні.
22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну із самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають їй так само.