США виділять гроші для вербування співробітників російських спецслужб – політичний експерт Лаптійчук
Після введення нових санкцій проти РФ США будуть жорстко припиняти контррозвідувальну діяльність дипломатичних представництв Росії на своїй території, а також громадян, запідозрених у співпраці з російськими спецслужбами, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політичний експерт Василь Лаптійчук.
Анонсовані США санкції проти 39 російських організацій насправді діяли й раніше, а зараз їх лише було оголошено публічно, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політичний експерт Василь Лаптійчук.
"Санкції проти цих організацій було введено раніше. Зараз просто розсекретили список цих структур. Завдання російських спецслужб – схилити до зради своєї країни громадян інших держав. Потрібно розуміти природу спецслужб тоталітарних держав, які воюють і розглядають можливість захоплення чужих територій. І не виключено, що тепер спецслужби США можуть припинити співпрацю зі спецслужбами РФ. Штати – демократична держава, у якій правоохоронні органи під демократичним контролем. Тоді як у Росії влада є кримінальною, а їхні спецслужби налаштовані на порушення законів інших держав", – підкреслив Лаптійчук.
На його думку, США почнуть роботу з вербування співробітників російських спецслужб.
"Ми бачимо лише вершину айсберга. США будуть жорстко припиняти контррозвідувальну діяльність дипломатичних представництв РФ на своїй території. Те саме буде стосуватися російських громадян, яких запідозрять у співпраці зі спецслужбами Росії. Усіх їх візьмуть під ковпак. Російську агентуру будуть викривати, зокрема, і в третіх країнах. У підсумку спецслужби РФ будуть зазнавати серйозних утрат. Крім цього, США виділять гроші для вербування співробітників російських спецслужб. Розвідникам і контррозвідникам із РФ, яких американцями вже викрито, будуть пропонувати добрі гроші, проживання у США й усі умови, щоб вони погодилися на співпрацю. По суті, відбудеться повторення радянсько-американського протистояння, коли перебіжчики будуть зливати величезні масиви секретної інформації, яку США використовують проти РФ. Саме цим зараз і займуться Штати", – зазначив Лаптійчук.
2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи щодо Росії, Ірану і КНДР.
Документ скорочує максимальний термін кредитування російських банків, що потрапили під санкції, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Також президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово.
Закон зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше.
19 жовтня речниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт заявляла, що офіційний термін для імплементації закону про нові санкції проти РФ закінчився 1 жовтня. За її словами, зрив дедлайну спричинений складністю процесу. Представниця запевнила, що відомство "працює над завершенням цього процесу".