США заганяють Росію у стійло м'яко й акуратно, хоча для цього в них є значно жорсткіші механізми – військовий експерт Міхненко
Якщо через антиросійські санкції США РФ опиниться серед країн-ізгоїв, наслідки для Москви будуть вкрай негативними, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, головний редактор журналу Defense Express Антон Міхненко.
У США є ціла низка жорстких механізмів, щоб змусити Росію повернутися у правове поле і дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, але Вашингтон свідомо не використовує цих заходів. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив військовий експерт, головний редактор журналу Defense Express Антон Міхненко.
"У США є низка контрзаходів, які вони можуть застосувати щодо РФ, – економічні, політичні тощо. На міжнародній арені Америка може засудити дії Росії за те, що вона порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Це приведе до певної реакції міжнародних інституцій. Також у США є великі можливості, щоб економічно тиснути на РФ. Вашингтон може використовувати свій вплив у різних регіонах світу, щоб економічно витісняти звідти РФ. США заганяють Росію у стійло м'яко й акуратно, хоча для цього в них є значно жорсткіші механізми. Це і відключення РФ від системи SWIFT, і зниження ціни на нафту та газ. Використовувати зброю для знищення російських військових об'єктів, причетних до порушення досягнутих домовленостей, США навряд чи стануть", – зазначив співрозмовник.
За його словами, потрапляння РФ до переліку країн-ізгоїв матиме серйозні наслідки для Москви.
"Якщо Росія опиниться серед країн-ізгоїв, наслідки для неї будуть вкрай негативними. І якщо США заженуть її до цих країн, то Москва змушена буде йти на поступки. Але через свою натуру Кремль не погодиться на порозуміння. А нові агресивні дії приведуть до відповідної реакції Заходу. І ніхто вже не буде вважати Росію країною, із якою можна про щось домовлятися. Зараз американці намагаються повернути їх у правове русло. Не думаю, що перед США стоїть завдання остаточно притиснути РФ, загнавши її в безвихідь. Вашингтон завжди залишає можливість для повернення до статус-кво. І в Москві це розуміють. Питання в тому, хто довше протримається", – резюмував Міхненко.
Безстроковий Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності підписали у Вашингтоні 8 грудня 1987 року тодішні президент США Рональд Рейган і глава СРСР Михайло Горбачов. Він забороняє обом сторонам розгортати балістичні і крилаті ракети наземного базування з ядерними або звичайними боєголовками радіусом дії від 500 до 5500 кілометрів.
Наприкінці червня 2017 року низка американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності через те, що його не дотримується Росія. У відповідь на це у РФ заявили, що у США немає жодних підстав звинувачувати Росію в невиконанні договору, тому що РФ виконала всі взяті на себе зобов'язання і знищила ракети середньої і малої дальності "за допомогою розпилювання під контролем американської сторони".
У листопаді 2017 року міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив про наявність доказів того, що Росія порушувала договір "протягом кількох років".
Постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон 2 жовтня заявила, що Росія і далі приховано розміщує ракети середньої дальності, що суперечить договору про їх ліквідацію, і цю активність помітили Штати. За її словами, розглядають можливість знищення російських ракет до того, як вони будуть готові до застосування.
Спікер МЗС РФ Марія Захарова сказала, що у РФ вважають небезпечними такі заяви. Вона зазначила, що розгорнутий коментар на слова Гатчісон дадуть російські військові експерти.
Згодом Гатчісон уточнила, що не закликала до превентивного удару по РФ.