"Це був дуже гарний дзвінок". Трамп розповів про переговори з Путіним і королем Саудівської Аравії про нафту
9 квітня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову із президентом Росії Володимиром Путіним і королем Саудівської Аравії Салманом ібн Абдул-Азізом Аль Саудом щодо ситуації на ринку нафтовидобутку. Він повідомив, що РФ і Саудівська Аравія близькі до завершення угоди.
Президент США Дональд Трамп повідомив на брифінгу 9 квітня, що провів телефонні переговори із президентом Росії Володимиром Путіним і королем Саудівської Аравії Салманом ібн Абдул-Азізом Аль Саудом. Стенограму брифінгу опубліковано на сайті Білого дому.
Розмова відбулася ввечері 9 квітня. Вона стосувалася ринку нафтовидобутку.
"Розмова була дуже гарною. Вони наближаються до угоди. ОПЕК і багато інших країн, які не входять в ОПЕК. Подивимося, що вийде", – сказав Трамп.
На його думку, Росія і Саудівська Аравія "боролися одна з одною" і не погоджувалися зменшувати видобуток нафти, що, зі свого боку, призвело до надлишку сировини на ринку.
"Чесно кажучи, навіть не вистачає місця для її зберігання. Наше сховище незабаром буде заповнено", – зазначив президент.
У нього уточнили, чи продовжують Саудівська Аравія і Росія боротися далі. "Ні, я думаю, що вони дуже добре порозумілися... Подивимося, що відбудеться, але це був дуже гарний дзвінок. Вони, ймовірно, оголосять про щось сьогодні або завтра. Це може бути добре, а може бути не так добре, так чи інакше", – сказав президент США.
За його словами, епідемія коронавірусу обвалила енергоринок на 40%.
Офіційне агентство Саудівської Аравії Saudi Press Agency та пресслужба Кремля теж повідомили про переговори Трампа, Путіна й Абдул-Азіза Аль Сауда.
"Підтверджено налаштованість на координацію дій зі стабілізації ситуації у глобальній торгівлі нафтою та мінімізації негативного впливу волатильності нафтових котирувань на світову економіку", – поінформувала пресслужба Путіна про підсумки переговорів.
9 квітня в режимі відеоконференції відбулося засідання членів Організації країн – експортерів нафти і партнерів (ОПЕК+), на якому досягли попередньої угоди про зниження видобутку нафти. Згідно з планом, у травні – червні добовий видобуток сировини мають зменшити на 10 млн барелів на добу. Але угоду не підтримала Мексика, яка відмовилася знижувати видобуток на 400 тис. барелів на добу. Угода набуде чинності лише за участі в ній Мехіко. Переговори мають продовжити сьогодні.
Учасники угоди повернулися за стіл переговорів за місяць після того, як ОПЕК і союзникам картелю (зокрема Росії) не вдалося домовитися про продовження угоди щодо обмеження видобутку нафти, із 1 квітня угода припинила дію. Це спровокувало рекордне падіння ціни на сировину. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent упала нижче за $23 за барель.
На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила "вступити в тотальну цінову війну" і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу.
Із 1 квітня ціни на нафтовому ринку стали зростати на тлі очікувань, що Росія і Саудівська Аравія знизять обсяги видобутку.
Станом на 18.25 10 квітня червневі ф'ючерси Brent на Лондонській біржі торгуються по $31,82.