Туск припустив, що польська керівна партія діє в інтересах Кремля

Туск: Стратегія "Права і справедливості" чи план Кремля?
Фото: ЕРА

Президент Єропейського союзу Дональд Туск нагадав про дії керівної партії Польщі "Право і справедливість", у яких міг би бути зацікавлений Кремль: суперечка з Україною, ізоляція в Європейському союзі, спроби провести судову реформу, що обмежує незалежність судів.

Глава Європейського союзу Дональд Туск припустив, що політика керівної у Польщі партії "Право і справедливість", лідером якої є політик Ярослав Качинський, може бути пов'язана з планами Кремля. Про це він написав у своєму Twitter.

"Тривога! Гостра суперечка з Україною, ізоляція в Європейському союзі, відхід від верховенства права і незалежності судів, нападки на недержавний сектор і вільні медіа – стратегія "Права і справедливості" чи план Кремля? Занадто схоже, щоб спати спокійно", – написав він.

Улітку цього року "Право і справедливість" ініціювала судову реформу, намагаючись унести зміни до трьох законів – про Верховний суд, Національну судову раду і Суд загальної юрисдикції. На думку керівної партії, реформа модернізує судову владу. Опозиція і більшість суддівського корпусу запевняли, що такі зміни обмежать незалежність судів.

2 листопада міністр закордонних справ Польщі та член партії "Право і справедливість" Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їзд до країни українцям, "які демонстративно одягають мундири дивізії СС "Галичина".

У МЗС України відповіли, що в країні немає антипольських настроїв.

18 листопада до Польщі не пустили відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремети, який заборонив ексгумацію польських могил на Волині.

Польський політик, засновник і голова керівної консервативної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський є братом-близнюком загиблого 2010 року в авіакатастрофі президента Польщі Леха Качинського.

На парламентських виборах 2015 року очолювана ним партія посіла перше місце і здобула 235 місць у Сеймі.