У Грузії спецпризначенці водометами розігнали акцію протесту під парламентом

Для розгону демонстрантів грузинська поліція кілька разів застосовувала водомети
Фото: EPA

Сотні поліцейських зі щитами, у спецодязі та з кийками оточили будівлю парламенту Грузії за периметром і за допомогою водометів відтіснили учасників антиурядових мітингів.

Поліцейські спецпризначенці розігнали пікети опозиції біля парламенту Грузії. Про це повідомляє видання "Новости-Грузия".

Сотні поліцейських зі щитами, у спецодязі та з кийками оточили будівлю парламенту Грузії за периметром та о 17.00 за місцевим часом (15.00 за Києвом) почали розгін акції опозиції.

Використовуючи щити, поліція витіснила протестувальників, зокрема й лідерів опозиції. Перед операцією було ввімкнено спеціальне звукове попередження. Проте учасники акції заявили, що не збираються розходитися. Вони стали обличчям до обличчя з поліцією з піднятими руками. Деякі лягли на асфальт. Так протестувальники підкреслювали, що їхній протест має мирний характер.

Унаслідок розгону демонстрації кілька людей дістало пошкодження. Їм надають медичну допомогу – на місці мобілізовано машини бригад швидкої допомоги.

Як повідомляє "Грузія Online", перед зачищенням території перед парламентом представник МВС Грузії дав організаторам мітингу 30 хвилин, щоб звільнити вулиці.

Для розгону демонстрантів поліція кілька разів застосовувала водомети, повідомляє грузинський "Первый канал".

Правоохоронці затримали кількох людей під парламентом. Силовики також звільнили від наметів учасників акції заблоковану вулицю Руставелі.

Лідери опозиційних партій "Єдиний національний рух" і "Європейська Грузія" заявляють, що протести триватимуть.

20 червня у Тбілісі кілька тисяч людей вимагали відставки спікера парламенту, глав МВС та Служби держбезпеки. Люди вигукували антиросійські гасла. Частина демонстрантів прорвалася в будівлю парламенту.

Приводом до початку маніфестацій у столиці Грузії став скандал на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я. Її президент, росіянин Сергій Гаврилов, вирішив вести засідання із крісла спікера грузинського парламенту. Опозиція зірвала роботу асамблеї і змусила російську делегацію поспіхом покинути Тбілісі.

Проти учасників акції поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі. Під час масових протестів приблизно 240 людей дістало поранення.

Унаслідок політичної кризи голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку, а експрем'єр-міністр Грузії, лідер керівної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі заявив, що парламентські вибори у 2020 році буде проведено за пропорційною системою, на чому наполягали протестувальники.

14 листопада парламент провалив законопроєкт, який передбачає проведення у 2020 році парламентських виборів за пропорційною виборчою системою. Законопроєкт підтримав 101 депутат за необхідних 113 голосів.

17 листопада тисячі людей улаштували масову акцію протесту. Учасники мітингів почали зводити барикади під парламентом.