У мінфіні РФ заявили, що грошей Фонду національного добробуту за низьких цін на нафту вистачить на шість – десять років
У разі збереження стабільно низьких цін на нафту гарантією виконання зобов'язань держави та збереження макроекономічної і фінансової стабільності Росії є наявність достатнього обсягу активів Фонду національного добробуту, заявили в міністерстві фінансів РФ.
Ціни на нафту російської марки Urals впали нижче від базового рівня, у цьому випадку утворюються недоотримані нафтогазові доходи федерального бюджету, які потрібно фінансувати коштом Фонду національного добробуту (ФНБ) Росії, повідомили 9 березня в російському міністерстві фінансів.
Розпочнеться продаж іноземної валюти на відкритому ринку, що матиме стабілізпційний вплив на курс національної валюти, заявляють у мінфіні.
"У разі збереження стабільно низьких цін [на нафту] гарантією виконання всіх зобов'язань держави та збереження макроекономічної і фінансової стабільності є наявність достатнього обсягу ліквідних активів у ФНБ. Станом на 1 березня 2020 року обсяг ліквідних коштів ФНБ і коштів на рахунку з обліку додаткових нафтогазових доходів становив понад 10,1 трлн рублів ($150,1 млрд), або 9,2% ВВП. Зазначених коштів достатньо для покриття доходів, що випадають, через зниження цін на нафту до $25–30 за барель протягом шести – десяти років", – ідеться в повідомленні відомства.
У разі скорочення обсягу ліквідних коштів ФНБ нижче ніж 5% ВВП щорічний обсяг використання коштів фонду на покриття дефіцитів федерального бюджету і бюджету Пенсійного фонду РФ не може перевищувати обсягу, еквівалентного 1% ВВП, зазначив мінфін.
9 березня вартість північноморської нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель. Це пов'язують із тим, що Саудівська Аравія вирішила наростити видобування з нинішніх 9 млн до 12 млн барелів на добу після відмови РФ обмежити видобування нафти на 1,5 млн барелів на добу у зв'язку з падінням попиту на неї через коронавірус.
Котирування нафти марки Urals упали на понад 20%, зараз барель продають за $34.
Падіння цін на нафту виявилося найсильнішим із 1991 року – від часу війни в Перській затоці. Після обвалу у РФ почав стрімко дешевшати рубль.
У 2017 році Резервний фонд Росії, куди прямували додаткові нафтогазові доходи бюджету, приєднали до Фонду національного добробуту.