У Німеччині не відкидають, що РФ може почати дезінформаційну кампанію перед виборами в Бундестаг
Дії російських спецслужб у ФРН залишаються інтенсивними, зазначив директор Федеральної служби захисту конституції ФРН Ганс-Георг Маасен.
Не виключено, що РФ може втрутитися в майбутні вибори в Німеччині. Про це в інтерв'ю Die Welt заявив директор Федеральної служби захисту конституції ФРН Ганс-Георг Маасен.
За його словами, німецькі спецслужби побоюються, що РФ може почати дезінформаційну кампанію у зв'язку з виборами в Бундестаг. Водночас Маасен зазначив, що ще не знає, чи входять такі заходи в плани Кремля.
Політик додав, що РФ могла викрасти багато інформації під час декількох кібератак на Бундестаг. Він підкреслив, що неспростовних доказів причетності РФ до таких атак немає, але у федеральному уряді вважають це "дуже ймовірним".
Також, за словами Маасена, у ФРН залишаються інтенсивними шпигунські дії російських спецслужб.
У листопаді 2016 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла, що Кремль може впливати на вибори в Бундестаг, поширюючи дезінформацію за допомогою кібератак російських хакерів.
Вибори до Бундестагу (нижньої палати парламенту ФРН) відбудуться 24 вересня 2017 року. Посаду канцлера дістане кандидат від партії, що перемогла на виборах.
Російських хакерів неодноразово звинувачували в атаках напередодні президентських виборів у США 2016 року. Так, 4 листопада газета The Washington Post повідомила, що Росія може використовувати кібершпіонаж, щоб поставити під сумнів легітимність результатів виборів у США.
У липні 2016 року хакери зламали сервери Демократичної партії США. Кандидат від демократів на посаду президента Гілларі Клінтон звинуватила в атаці російські спецслужби.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів країни. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори США.