У РФ розкритикували зйомки у Великобританії фільму про отруєння Скрипалів
На думку російських дипломатів, фільм ВВС про отруєння в британському Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки не тільки не допоможе встановленню істини, але й "закріпить у суспільній свідомості не підкріплені доказами політизовані версії" британської влади.
У Росії розкритикували зйомки у Великобританії фільму про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
3 листопада у пресслужбі посольства РФ у Великобританії заявили, що художній фільм не може замінити повноцінного розслідування інциденту в Солсбері.
"На жаль, британські журналісти, замість того, щоб вимагати від власної влади відповідей на численні запитання щодо події, воліють працювати щодо Солсбері в художніх жанрах. Це не тільки не допомагає встановленню істини, але й закріплює в суспільній свідомості не підкріплені доказами політизовані версії британської влади", – зауважили російські дипломати.
Телерадіокорпорація BBC розпочала роботу над фільмом "Солсбері", який буде із трьох серій, зйомки вже розпочали. Ролі виконають Анна-Марі Дафф, Рейф Сполл і Марк Адді. Режисер – Сол Дібб.
66-річного Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері 4 березня 2018 року. Пізніше обоє вийшли з критичного стану. Британське слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислали російських дипломатів. Великобританія вислала 23 російських дипломатів і зупинила двосторонні контакти з Росією. Із США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Рада ЄС ввела санкції, під які потрапили офіцери ГРУ РФ Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін, яких вважають виконавцями нападу, начальник Головного розвідувального управління (ГРУ) Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алексєєв.
Спікерка МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що "Новачка" ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблизно 20 країн світу.