У Росії розблокують Telegram
У Роскомнагляді зазначили, що позитивно оцінили готовність засновника Telegram Павла Дурова "протидіяти тероризму та екстремізму".
Російська Федеральна служба з нагляду за сферою зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) ухвалила рішення зняти вимоги щодо обмеження доступу до месенджера Telegram. про це йдеться на сайті російського відомства.
У Роскомнагляді зазначили, що позитивно оцінили "висловлену засновником Telegram [Павлом Дуровим] готовність протидіяти тероризму та екстремізму".
Доступ до Telegram на території Росії почали блокувати 16 квітня 2018 року. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.
Творець і власник ресурсу Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).
Роскомнагляд для цілковитої заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали застосунки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, які мали доступ до тих самих серверів, уточнювало "Радіо Свобода".
19 квітня 2018 року Дуров повідомив, що Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто "бере участь у цифровому опорі".
28 квітня російський інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев визнав, що Telegram заблокувати неможливо.
У серпні 2018-го стало відомо про зміну політики конфіденційності Telegram. До неї додали пункт про можливість передавати спецслужбам інформацію про людей, підозрюваних у тероризмі, якщо на це є відповідне рішення суду. Представники компанії підкреслили, що зміна політики конфіденційності месенджера – не поступка Telegram владі, а пропозиція юридичного балансу між інтересами національної безпеки та збереженням таємниці приватної переписки.