У США під час протестів загинуло 11 осіб, серед них поліцейські й мітингувальники
У дев'яти штатах США зафіксовано випадки вбивств під час акцій протесту, що спалахнув через смерть афроамериканця Джорджа Флойда.
У США за час протестів через смерть афроамериканця Джорджа Флойда загинуло 11 осіб. Про це 2 червня повідомляє Associated Press.
У Сент-Луїсі, штат Міссурі, мародери застрелили 77-річного капітана поліції у відставці. Поліція знайшла його мертвим на тротуарі перед розграбованим магазином.
У Луїсвіллі, штат Кентуккі, поліція застрелила 53-річного афроамериканця, власника барбекю-ресторану. Згідно з відео з камер спостереження, він першим почав стрілянину, коли підійшли офіцери.
В Окленді, штат Каліфорнія, загинув офіцер, який охороняв місцевий суд, по ньому відкрили вогонь з автомобіля. У поліції впевнені, що стрілянина пов'язана із протестами.
Ще двох людей убили в Індіанаполісі, штат Індіана. Їм було 18 і 38 років.
У Девенпорті, штат Айова, убили 22-річну жінку. Вона з подругою йшла до машини, щоб поїхати від місця мітингу, оскільки той став некерованим, коли їй у спину хтось вистрелив. Того самого дня поліція знайшла ще одне тіло. Поліція заявила, що вбитий чоловік був причетним до стрілянини з поліцією біля ювелірного магазину.
У Міннеаполісі, штат Міннесота, загинув 43-річний темношкірий чоловік, якого вважають першою жертвою протягом часу протестів. За підозрою у його вбивстві затримали власника ювелірного магазину, який дуже пошкодили під час протестів.
В Омасі, штат Небраска, загинув 22-річний афроамериканець. Він разом із групою людей напав на власника бару, який у нього й вистрелив. Влада відмовилася висувати обвинувачення в убивстві, назвавши стрілянину самообороною.
У Детройті, штат Мічиган, 21-річного чоловіка вбили в центрі міста після того, як хтось обстріляв його автомобіль під час акції протесту.
У передмісті Чикаго, штат Іллінойс, у понеділок загинуло двоє людей. Влада не повідомила подробиць, але відомо, що це сталося під час акцій протесту.
Масові протести у США почалися минулого тижня після смерті затриманого поліцією афроамериканця Джорджа Флойда. Причиною обурень стало відео, де поліцейський тисне коліном на шию чоловіка і той каже, що не може дихати. Патрульні підозрювали Флойда в тому, що він розрахувався підробленою 20-доларовою купюрою. Судмедекспертиза підтвердила, що чоловік помер унаслідок механічної асфіксії.
Поліцейського, який застосував задушливий прийом під час затримання Флойда, заарештували.
Протести, які спалахнули в Міннеаполісі, поширилися всією країною. Їх супроводжують заворушення та сутички з поліцією, деякі демонстранти підпалюють машини, б'ють вітрини і грабують магазини.
Влада низки міст запровадила комендантську годину, у декількох штатах до придушення заворушень залучили солдатів Національної гвардії.