У США попередили про проблеми з датчиками контролю польоту в нових Boeing 737
Федеральна авіаційна адміністрація США після катастрофи лайнера в Індонезії, що належав авіакомпанії Lion Air, видала рекомендації з експлуатації літаків Boeing 737 MAX.
У нових лайнерів Boeing 737 МАХ можуть виникнути проблеми з датчиками контролю польоту, що може призвести до катастрофи. Про це йдеться в повідомленні Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA).
Проблеми стосуються сенсора, який визначає кут атаки літака. У FAA з'ясували, що датчик може давати неправдиві дані, що, зі свого боку, може призвести до складнощів у керуванні лайнером, надмірного опускання носа літака, різкої втрати висоти і "можливого зіткнення із землею".
FAA видала рекомендації для пілотів з експлуатації нових Boeing.
Як пише Reuters, проблеми можуть виникнути у 246 літаків. 45 із них експлуатують американські авіакомпанії.
Рекомендації FAA видала після катастрофи лайнера в Індонезії, що належав авіакомпанії Lion Air.
29 жовтня літак виконував рейс JT61 зі столиці Джакарти в місто Пангкал-Пінанг на острові Бангка-Белітунг. Він зник із радарів майже одразу після зльоту. Рятувальні служби країни повідомили, що літак упав у море неподалік від острова Ява. Незадовго до втрати зв'язку літак надіслав запит на повернення в аеропорт Джакарти.
На борту перебувало 178 дорослих пасажирів, одна дитина, двоє немовлят, вісім членів екіпажу – загалом 189 осіб. Рятувальники не знайшли живих людей унаслідок катастрофи літака.
В авіакомпанії Lion Air повідомили, що Boeing 737, який зазнав аварії, було виготовлено 2018 року, авіаперевізник експлуатував його з 15 серпня.
31 жовтня рятувальники виявили можливе місце розташування фюзеляжу літака, а 1 листопада – реєстратор польотних даних (чорний ящик). 3 листопада водолази вловили сигнал другого чорного ящика, який записував переговори в кабіні пілота.
5 листопада експерти повідомили, що Boeing 737 зруйнувався під час зіткнення з водою на великій швидкості. За даними експертів, у літака протягом чотирьох польотів були проблеми із приладом швидкості.