У США заборонили американським чиновникам користуватися антивірусами Касперського
У міністерстві внутрішньої безпеки США вважають, що антивіруси Касперського становлять загрозу для національної безпеки Сполучених Штатів.
Міністерство внутрішньої безпеки США наказало державним департаментам та агенціям видалити зі своїх комп'ютерів будь-яке програмне забезпечення російської "Лаборатории Касперского", повідомляють у спеціальній директиві відомства за 13 вересня.
Згідно із заявою, "Лаборатория Касперского", імовірно, співпрацює з російськими спецслужбами і Кремлем, тому використання програмного забезпечення може загрожувати національній безпеці США і сприяти здійсненню кібератак.
"Існує ризик, що російський уряд, незалежно від того, чи діє він самостійно або у співпраці з Касперським, може скористатися доступом, наданим продуктами Касперського, для компрометації федеральних інформаційних та інформаційних систем, що безпосередньо становить загрозу безпеці США", – сказано в повідомленні.
Наказ поширюється на цивільні відомства. Директива дає чиновникам 30 днів на виявлення будь-якої наявності цього програмного забезпечення в комп'ютерних системах та 60 днів на розроблення плану з його видалення. На саме видалення дають 90 днів від дати опублікування наказу.
У заяві міністерства також зазначено, що у "Лаборатории Касперского" та в інших зацікавлених комерційних організацій буде можливість письмово оскаржити цю директиву.
"Лаборатория Касперского" – міжнародна група компаній із центральним офісом у Москві, що спеціалізується на розробленні програмного забезпечення.
У серпні 2017 року радник президента США Дональда Трампа з кібербезпеки Роб Джойс в інтерв'ю CBS News порадив громадянам США повністю відмовитися від установлення і використання програм "Лаборатории Касперского", яка пов'язана з російською розвідкою.
У 2015 році агентство Bloomberg повідомило, що засновник компанії "Лаборатория Касперского" Євген Касперський працював у ФСБ. Того ж року компанія потрапила під санкції України.
У квітні 2017 року топ-менеджер "Лаборатории Касперского" Руслан Стоянов написав із СІЗО, що російська влада вербує кібершахраїв для виконання державних завдань, надаючи їм захист від уваги спецслужб в обмін на їхні послуги.
У липні 2017 року агентство Bloomberg написало, що "Лаборатория Касперского" розробила для ФСБ систему, здатну відбивати кібератаки і визначати місцеперебування хакерів.